Оголошено склад відбіркової комісії Дня дебютного кіно з Українською Кіношколою

13 вересня в Українському домі в Києві пройде другий День дебютного кіно з Українською Кіношколою – подія, що стала унікальним майданчиком для підтримки молодих українських кінематографістів. Минулого року на конкурс надійшло 42 дебютні роботи, з яких десять були показані на великому екрані. Тепер День дебютного кіно повертається вдруге, аби знову відкрити для глядачів нові імена українського кіно.

Цьогоріч до відбіркової комісії Дня дебютного кіно увійшли:

  • Денис Тарасов — режисер («БожеВільні»);
  • Сергій Кисіль — актор («Ловець снів», «БожеВільні»);
  • Анна Мачух — генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю;
  • Сергій Демидов — продюсер («Буча», «Песики»), куратор продюсерської програми Української Кіношколи;
  • Альона Тимошенко — засновниця і директорка Української Кіношколи, продюсерка (“Памфір”, “Вітя”); 
  • Павло Рибак — СЕО Київстар ТБ.

Саме вони обиратимуть серед поданих дебютних і дипломних короткометражних ігрових фільмів найкращі, які будуть продемонстровані у межах цьогорічного кінопоказу.

Прийом заявок подовжено до 4 вересня (17:59 за київським часом). До участі  запрошуються дебютні або дипломні роботи – короткометражні ігрові фільми, виробництво яких було завершено не раніше 2023 року, хронометражем не більше 30 хвилин. Подати заявку можна безкоштовно, заповнивши онлайн-форму на сайті Української Кіношколи: filmschool.com.ua/den-debyutnogo-kino.

Організатор заходу — Українська Кіношкола, провідна українська кіношкола, яка вже вісім років виховує нове покоління кінематографістів. За цей час вона підготувала понад 5000 фахівців у різних галузях кіно, більшість із яких успішно працюють в Україні та за її межами.

Фільми-учасники цьогорічного Дня дебютного кіно будуть оголошені 8 вересня. Подія відбудеться 13 вересня в Українському домі, початок об 11:00. Захід відбувається в рамках проєкту “Кінопростір” – спільної програми Національного центру “Український дім” та Української Кіношколи.