Docudays UA: Зустрічайте журі «RIGHTS NOW!-2025»!

Ми активно готуємося до старту фестивалю 6–13 червня й раді оголосити перші новини! Зустрічайте склад журі в спеціальній номінації «RIGHTS NOW!» – нагороди для документального кіно, що досліджує та аналізує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність. На правозахисний конкурс номінуватимуть до десяти фільмів з усіх кінопрограм Docudays UA.

«Щороку команда ГО ”Докудейз” намагається залучити до складу журі правозахисної номінації людей, які б максимально підсвітили правозахисні проблеми й виклики, з якими стикається Україна і світ,– каже Анастасія Багаліка, директорка Правозахисного департаменту ГО «Докудейз». – Цього року ми вважаємо за потрібне знову поставити у фокус проблему прав людей, яких утримує росія – як військовополонених, так і цивільних. А також продемонструвати свою солідарність із народом Грузії і тими викликами, через які проходить дружнє до України грузинське громадянське суспільство».

Ґіорґі Мревлішвілі

Грузинський кінорежисер-документаліст. У 2010 році стрічка Ґіорґі «Рефлексія» став фіналістом нагороди Berlin Today на Берлінському кінофестивалі. Фільм також був відібраний для програми Vision Du Reel Focus: Georgia у 2015 році та представлений на фестивалі, присвяченому грузинському кіно в токійському Iwanami Hall у 2018 році. Одна з останніх робіт «Дванадцять уроків» отримала спеціальну відзнаку на Тбіліському міжнародному кінофестивалі у 2019 році та нагороду за найкращий документальний фільм на Mediawave у 2022 році. 

Людмила Гусейнова

Активістка та громадська діячка з Донеччини, правозахисниця, колишня цивільна заручниця, яка провела у ворожому полоні понад три роки за свою проукраїнську позицію. 17 жовтня 2022 Людмилу Гусейнову повернули в межах «жіночого обміну». Відтоді вона опікується питаннями звільнення цивільних полонених, які опинилися поза дією міжнародного гуманітарного права, а також захисту прав постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. 

Максим Буткевич

Правозахисник, журналіст, громадський діяч, колишній військовослужбовець, колишній військовополонений. Після двох років і 4 місяців ув’язнення був звільнений із полону та повернувся до України в рамках обміну 18 жовтня 2024. Співзасновник «Громадського радіо» та Центру прав людини ZMINA, був членом правління українського представництва Amnesty International, співзасновником та співкоординатором організації «Проєкт “Без кордонів”», опікувався захистом біженців/-ок та переселенців/-ок, боровся проти дискримінації, активно добивався визволення українських політв’язнів кремля, зокрема Олега Сенцова й Олександра Кольченка, модерував покази та події фестивалю Docudays UA.