Les Films du Losange представляє: програма французької кіностудії на 15-му Одеському міжнародному кінофестивалі

Цьогоріч на 15-му Одеському міжнародному кінофестивалі презентують спеціальну програму французької кіностудії «Les Films du Losange».

«Les Films du Losange» — легендарна компанія, яка вже понад 60 років просуває на світові екрани найяскравіші стрічки європейських насамперед французьких режисерів. Це найстаріша незалежна виробнича компанія, що наразі діє у Франції, заснована 1962 року Барбетом Шрьодером та Еріком Ромером. «Les Films du Losange» — «дитина любові між кіно й кінокритикою», — йдеться на їхньому сайті.

У ретроспективі 15-го ОМКФ — відновлені копії трьох культових фільмів, прем’єри яких відбулися на Каннському фестивалі:

  • «L’amour fou» («Божевільна любов»), реж. Жак Ріветт, 1969

У основі фільму — стосунки акторки та режисера в період підготовки театральної групи до постановки трагедії «Андромаха» Жана Расіна. Головні герої не можуть лишити свої особисті проблеми вдома, шлюб руйнується. Чорно-білий фільм фокусується на тривалому процесі самознищення стосунків, що перетворюються на справжню трагедію, коли чоловік знаходить розраду в інших жінках, а акторка обирає зосередитися на роботі таким чином, ніби з її партнером нічого не відбувається.

  • «La maman et la putain» («Матуся й шльондра»), реж. Жан Юсташ, 1973

Драмеді про любовний трикутник. Безробітний Александр, який фінансово залежить від своєї коханки Марі, одного разу зустрічає молоду медсестру Вероніку, в яку швидко закохується. Втім вирішує не покидати Марі. Жінки спочатку погоджуються на такі свої ролі, але згодом усе ускладнюється. Режисер писав, що «Матуся й шльондра» — єдиний із його фільмів, котрі він здатен ненавидіти, оскільки ця робота постійно повертає його обличчям до себе.

  • «Les nuits de la pleine lune» («Ночі повного місяця»), реж. Ерік Ромер, 1984

Дизайнерка інтер’єрів Луїза живе з архітектором Ремі в передмісті Парижа. Їхнє життя було б ідеальним, якби Ремі розділяв любов Луїзи до нічних вечірок. Бажаючи зберегти свою незалежність, Луїза орендує простір у Парижі. Закоханий у неї друг-пліткар Октав супроводжує Луїзу під час нічних пригод і ревнує її до численних прихильників. Після ночі повного місяця Луїза усвідомлює, що воліє бути з Ремі.

Нагадуємо, що 15-й ОМКФ відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в місті Київ.

15-й ОМКФ проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Програми «Креативна Європа» Європейського Союзу.