Такфлікс випускає ЛГБТІК+ добірку українського короткого метру «Вірність квірності»

З нагоди Місяця Гордости Такфлікс випускає добірку короткого метру «Вірність квірності». До неї увійшло вісім українських ЛГБТІК+ фільмів. Добірка доступна в усьому світі з англійськими субтитрами. 

«Вірність квірності» — це вісім історій про українців і українок зі спільноти ЛГБТІК+, які залишаються вірними собі, попри засудження близьких, суспільний тиск і російську воєнну агресію. 

До добірки увійшов фільм-колаж «Сімеїз» про підпільний гей-курорт у Криму; роудмуві з відзнакою Берлінале «Це побачення» про необхідність цивільних партнерств; інтимна розмова партнерок про невизначене майбутнє «Котики». Перформативна стрічка «З любов’ю, Коптєв» показує авангардну творчість кутюр’є, що виїхав з окупованого Луганська. «Ваша Мішель» розповідає про трансгендерну дівчину, яку майже приймає традиційна галицька родина. У фільмі «Чорний пес» камінг-аут веде глядачів_ок до розмови про захист представників_ць спільноти від насильства. «QIRIM» ділиться історією небінарної військової Антоніни Романової.

Особливим фільмом добірки став короткий метр «У мене є друг», що занурює в атмосферу україномовної квір-сцени Києва в глибокі нульові. Спецпокази стрічки відбуватимуться лише для учасників_ць Товариства Такфлікс.

 «Своїми життєвими стратегіями та мистецькими практиками герої добірки доводять: права не дають — права беруть. Як союзниці та союзники ЛГБТКІА+ ми закликаємо всіх солідаризуватися в побудові нової рівноправної України»,

— говорить команда Такфлікса.

Інфопартнерами добірки стали правозахисні ЛБТІК+ організації: ХарківПрайд, КиївПрайд, РізніРівні, Gender Zed, Військові ЛГБТІК+.

50% з кожного квитка Такфлікс передає творцям кіно, 10% — на прайд-збір на 4 000 000 гривень для захисників та захисниць України. Зібрані кошти направлять фондам «Shields Ukraine», «OrcBusters», «Волонтерська», «Птахи» та об’єднанню «Українські ЛГБТ-військові за рівні права».

Добірка

ПРОГРАМА ДОБІРКИ

«Сімеїз» — фільм-колаж Антона Шебетка про підпільний гей-курорт на південному березі тимчасово окупованого Криму. У 70-80-х Сімеїз був чи не єдиним місцем, де могли відпочити нудисти. А з 1990-х курорт став важливим місцем зустрічі представників ЛГБТІК+ спільноти. Через військову агресію та гомофобні закони російської федерації пам’ять про Сімеїз залишається у старих відео та фото.

«З любов’ю, Коптєв» — фільм Єлизавети Шестньової відтворює один із показів театру «Орхідея» під керівництвом Михайла Коптєва — марґінального треш-дизайнера з Луганська. 

«Ваша Мішель» — документальна стрічка Олени Сіятовської про трансгендерну дівчину Мішель, яка мріє стати моделлю. Під час поїздки до родини на Львівщину вона намагається розібратися, чого хоче насправді. 

«Це побачення» — роудмуві Надії Парфан про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але не припиняється життя у всіх його проявах. На світанку по Києву з шаленою швидкістю мчить авто. За кермом — військова парамедикиня, чиї права на партнерство досі не захищені.

«Чорний пес» — стрічка Нікіти Зарха розповідає про камінг-аут молодого поета Льови. Хлопець закохується у свого колегу Гошу і починає задумуватися, чи може ця прихильність бути взаємною.  Під час нічного відпочинку в придорожньому барі Льова вирішує відкритися.

«Котики» – інтимний короткий метр Жанни Озірної про закоханих жінок, які ведуть розмову про невизначене майбутнє. Їхні мрії про материнство впираються у консервативні суспільні норми та порушення прав квір-людей. 

«QIRIM» — стрічка Катерини Храмцової розповідає про небінарну військову Антоніну Романову (займенники: вона/її). Антоніна брала участь у діяльності кримських татар та протесті Євромайдану, а з 25 лютого 2022 року доєдналася до лав Збройних Сил. 

«У мене є друг» — україномовний квір-фільм Дмитра Мойсеєва 2009 року. Важкохворий Олег не має в житті нікого, окрім друга Жеки. Той має сумбурне життя, але навіть у таких обставинах намагається назбирати гроші на допомогу другу. Фільм доступний тільки для учасників_ць Товариства Такфлікс.