Український дистриб’ютор Green Light Films випустить в український прокат двох тріумфаторів Каннського кінофестивалю. Чого від них чекати?

25 травня завершився 77-й Каннський кінофестиваль — один з найбільш знакових заходів світової кіноіндустрії. Традиційно в Каннах відбувся ряд кінопрем’єр, на які з нетерпінням очікувала не лише професійна, а й широка глядацька аудиторія. 

Серед помітних премʼєр — дві французькі стрічки: «Граф Монте-Крісто» виробництва відомої французької кінокомпанії Chapter 2 та Pathè, за мотивами однойменного роману Александра Дюма, та «Шалено Закохані» (міжнародна назва — Beating Hearts), сучасна інтерпретація «Ромео та Джульєтта» від французького медіагіганта Studiocanal.

Окрім спільного національного “походження” та поваги творців до класики європейської літератури, ці два фільми мають ще дещо подібне — попри те, що події розгортаються в різні епохи, центральним елементом сюжету є доленосне кохання, яке стикається зі зрадою та випробуваннями. А бурна реакція, яку стрічки викликали в Каннах, разом із схвальними відгуками в пресі тільки підкреслюють їхню значущість і майстерність творців.

Прем’єра кримінальної романтичної історії «Шалено Закохані» відбулась в основній конкурсній програмі фестивалю і спричинила 15-хвилинні аплодисменти у залі. 

Натхненний романом Jackie Loves Johnser OK? ірландського письменника Невіла Томпсона, фільм розповідає історію кохання підлітків Клотера і Джекі на тлі класових розбіжностей та “гангстерського раю” на півночі Франції у буремні 90-ті. Юні закохані розриваються між першими сильними почуттями та серйозними кримінальними розбірками, які стають частиною їхньої реальності.

«Творчий імпульс до створення цього фільму з’явився через глибоке бажання дослідити складність любові та божевілля. Ми хотіли зрозуміти силу юних почуттів і тих вчинків, на які здатні закохані, аби повернути собі втрачене кохання»,

— зізнався режисер стрічки Жиль Леллуш під час пресконференції в Каннах.

Виконавиця головної ролі Адель Екзаркопулос, наймолодша володарка «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю за фільм «Життя Адель» (2013), теж поділилася своїми думками:

«Для мене участь у цьому фільмі стала незабутнім досвідом. Глибина персонажів та сила їхніх емоцій дозволили мені зануритися у світ, який є одночасно жорстоким і прекрасним».

Критики видання “Numéro” відзначили чудову хімію між виконавцями головних ролей Адель Екзаркопулос та Франсуа Сівілем (відомий по ролі Д’Артаньяна у дилогії «Три мушкетери»). Крім того, вони похвалили режисерський стиль Леллуша, який вдало поєднує драму, романтику і жорстокість в єдине ціле​.

«Граф Монте-Крісто» з бюджетом 43 млн євро називають одним із найочікуваніших європейських релізів. Його міжнародна прем’єра пройшла 22 травня в межах позаконкурсної програми цьогорічного Каннського кінофестиваля та викликала шквал овацій — глядачі аплодували стоячи 12 хвилин.

Режисери фільму — Матьє Делапорт і Александр де Ла Пательєр, які вже працювали разом на фільмі «Ім’я» / La Prénom (2012).

«Граф Монте-Крісто» також не лишився поза увагою кінокритиків. Французькі критики вже назвали фільм “ВЕЛИЧНИМ”, а актора Пʼєра Ніне — ідеальним втілення Дантеса / Монте-Крісто (Deadline). Видання назвало фільм розкішним і захоплюючим французьким римейком класичної історії про помсту, який відчувається новим і актуальним.

На вебсайті Роджера Еберта, певно найбільш впливового та іменитого кінокритика ХХ сторіччя, «Граф Монте-Крісто» також отримав схвальний відгук:

«”Граф Монте-Крісто” — це фільм, який поєднує в собі піратство, Наполеона у вигнанні, зраду, одиночне ув’язнення, таємні повідомлення, тунельні втечі, карколомність, карту скарбів, паризьке вище суспільство та солодку помсту, а прекрасні актори, що грають у стрічці, явно отримують від цього задоволення. Саме такі пригодницькі фільми великі студії створювали в Золотий вік Голлівуду».

Нещодавно для українських глядачів відбулась прем’єра першого українського трейлера фільму «Граф Монте-Крісто».

Також був представлений перший український постер.

Прем’єра пригодницької саги «Граф Монте-Крісто» та кримінальної романтичної історії «Шалено закохані» в Україні запланована на осінь 2024 року. Дистриб’ютором фільму виступає компанія Green Light Films.

Про компанію.

Green Light Films — незалежна українська кінодистриб’юторська компанія з амбіцією стати лідером у своїй галузі, сприяючи позитивним змінам на локальному ринку. Буквально дати зелене світло змінам у індустрії. Наше завдання — розвиток прямих зв’язків із придбання та розповсюдження всіх прав на комерційно-орієнтовані та престиж-тайтли з потужним кінотеатральним потенціалом для української глядацької аудиторії. Стратегічним і ключовим напрямком розвитку Green Light Films є придбання британських, американських та європейських фільмів і пряма дистрибуція всіх прав на території України. Особливий фокус нашої уваги на співпрацю з українськими талантами та підтримку українського кінематографу.