Український трейлер драми «Про траву, що засихає» від видатного турецького режисера Нурі Більґе Джейлана

Стрічка від лауреата престижних кінонагород вийде в обраних українських кінотеатрах після прем’єри на фестивалі «Миколайчук Open».

27 червня в обраних українських кінотеатрах розпочнуться покази драми «Про траву, що засихає» з програми торішнього Каннського кінофестивалю. Це режисерська, сценарна та монтажна робота турецького кінематографіста Нурі Більґе Джейлана, призера Канн, Берлінале та Премії Європейської кіноакадемії, відомого фільмами «Одного разу в Анатолії» та «Зимова сплячка». Стрічки Джейлана 6 разів висувалися Туреччиною на здобуття Премії «Оскар» у номінації «Найкращий міжнародний повнометражний фільм» (раніше «Найкращий фільм іноземною мовою»). Зокрема на цьогорічну Премію Американської кіноакадемії висували й «Про траву, що засихає». Вперше в Україні стрічку покажуть у межах кінофестивалю «Миколайчук Open», який проходитиме в Чернівцях з 15 до 23 червня.

Прокат стрічки обмежений — подивитися її можна буде лише в обраних кінотеатрах у короткий проміжок часу. Розклад незабаром з’явиться на сторінці фільму.

У центрі сюжету — молодий вчитель мистецтва Самет, який на четвертому році обов’язкової роботи у віддаленому селі в Анатолії переживає життєву кризу. Втративши надію на краще життя, він зустрічає вчительку Нурай. Чи допоможе ця зустріч подолати його відчай?

У фільмі зіграли Деніз Джелілоґлу та Мерве Діздар, нагороджена Призом за Найкращу жіночу роль на Каннському кінофестивалі 2023.

До продюсерської команди ввійшли люди, причетні до створення фільмів «Спенсер: Таємниця принцеси Діани», «Корсет», «Портрет дівчини у вогні», «Трикутник смутку», «Титан» та інших резонансних робіт.

На IMDb оцінка фільму складає 7,8 з 10. На Letterboxd рейтинг становить 4,0 з 5, а на Rotten Tomatoes — 93% із відзнакою «Сертифікована свіжість», яка присуджується картинам з найкращими рецензіями. На Metacritic оцінка 88 зі 100 з позначкою «Обов’язковий до перегляду».

Британська газета The Guardian назвала стрічку «захопливим фільмом від унікального режисера». А профільне видання IndieWire«поверненням турецького майстра з новим майстер-класом з розмовного кіно», а також «одним з найяскравіших фільмів у Каннах за останні роки».

Покази фільму «Про траву, що засихає» в Україні здійснюються за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».