«Звір у джунглях» Патріка Шиха. Рейв послання через десятиріччя / Думка

Фільм розповідає історію Джона та Мей та їх зустрічі у загадковому клубі без назви у 1979 року, приблизно через десять років після їх підліткової зустрічі. Однієї ночі вони зустрічаються у вбиральні цього місця і так розпочинається їх дивна подорож. 

Час від часу вихідними вони знаходять один одного в одному ж та самому місці і ось одного разу Мей нагадує Джону, що він розповів їй таємницю. 

Минає час.

Ось Мей вже святкує своє 25 річчя з друзями. 

Час плине. 

Ось ми чуємо як на фоні грає головний італохіт «Charlie – Spacer Woman», що вийшов у 1983 році, який цей деякий час хронометражу змінюють гаус ритми. Мей вирішує, що хоче кожну суботу бути саме тут. 

І ось ми бачимо як вперше за цей час клуб пустішає… наступала хвиля сніду кінця 80-х. Незмінна фейсконтрольниця (зіграна Беатріс Даль) та кліннінг менеджер клубу кажуть Джонові, що вони поки що посидять та почекають нових гостей. І їм вдалося. 

На дворі 90-ті й ми вже чуємо перші техно ритми. Мей каже, що розходиться зі своїм нареченим. 

Минає час і ось ми вже нульових. 

Мей зустрічає одну зі своїх подруг з 79 року, яка наразі має чоловіка, дітей та працює графічним дизайнером. Вона каже їй що на Мей немає жодної зморшки і пропонує їй сходити на каву в наступні вихідні, вона відмовляє, бо нагадую «ти знаєш, що я тут кожної суботи». Також подруга кажи їй, що їх спільний друг помер – на похороні було всього пару людей. 

Минає час. 

Джон і Мей вже ще там, як от одного разу Мей не приходить. Джон відправляється на її пошуки і знаходить її у пригніченому стані. Вона каже йому піти. Одного дня Джон прокидається від дзвінка – її подруга телефонує йому і каже, що Мей померла – на похороні було всього пару людей.

Джон знову йде до клубу, де «рейвери» біля клубу танцюють Тік-ток денс під комерційне техно. Його зустрічає дорослий син знакової фейсконтрольниці і каже йому – «на жаль дорослим вхід заборонено». Джон відправляється на цвинтар, щоб в останній раз побачити Мей за межами клубу «Звір у Джунглях», де «звір» забирає і його. 

В епілозі нас відкидають на їх першу зустріч, де він розповідає їй таємницю. Що це за таємниця та чи варто її дізнатися? Вирішувати вам.

«Звір у Джунглях» – це стрічка з дуже потужним меседж для всіх, хто дотичний до рейв-культури. Про те, яке цей «звір» може зʼїсти тебе і на цьому кінець. Інша тема фільму – це обіцянки та очікування. Чи варто в них вірити та чекати? Це питання, яке глядач має задати собі сам.

Стрічка вперше була показана у секції «Панорама» Берлінале 2023 і це один з кращих фільмів 2023. Повірте він вартий вашої уваги.