ВТОРГНЕННЯ. ОПЕРАЦІЯ «ДУНАЙ» / трейлер. У КІНОТЕАТРАХ з 30 ТРАВНЯ

Велика травнева українська прем’єра надзвичайно важливої картини, яка ще раз доводить, що історія буде повторюватись, якщо зло не зупинити.

Політичний трилер про події 1968 року в Чехословаччині, до якої вторглися радянські танки для придушення національно-визвольних настроїв, і народ повстав проти окупантів. Це максимально корелюється з тим, що відбувається в Україні, бо ворог продовжує діяти за старими методичками КДБ. 

Наприкінці 1960-х років, коли країна вирішила позбутись  комуністичного ярма, ключовою фігурою Празької весни став виходець з єврейської родини з Галичини – лікар і політик Франтішек Крігель. Проте радянська влада не збиралася поступатися зоною впливу і в одну ніч зруйнувала надії народу на свободу. Радянські танки увійшли до Праги. 

Кремлівські спецслужби починають полювання, і Крігеля разом з представниками уряду викрадають і вивозять до Москви. У полоні під тиском КДБ їх примушують підписати протокол, що означає згоду на військову окупацію країни. Крігель – єдиний, хто відмовляється ставити підпис, незважаючи на загрозу ліквідації його та близьких, кинувши виклик самому Брежнєву. 

Вихід фільму в українських кінотеатрах стане важливою культурною і політичною  подією, адже Чехія, що колись проходила цей важкий шлях, сьогодні є одним з найнадійніших партнерів України у боротьбі проти агресії росії. 

«Ціна правди», «Код «червоний», «Оппенгеймер», «Ґолда» – свідчать про  високий рівень інтересу глядача до жанру політичного трилера, знятого за реальними подіями.

Українська прем’єра відбудеться за підтримки Посольства Чехії в Україні та Чеського Культурного Центру.

У всіх кінотеатрах України з 30 травня

Вторгнення. Операція «Дунай» 

Виробництво: ІнсайтМедіа, Україна/Чехія/Литва, 2023

За підтримки Державного агентства України з питань кіно 

Режисер: Петр Ніколаєв  

У ролях: Томаш Тепфер, Олександр Ігнатуша («Той, хто пройшов крізь вогонь», «Я, ти, він, вона»), Зузана Маурі, Сергій Дашевський, Олег Примогенов («Поводир», «Обмін», «Максим Оса: золото Песиголовця»), Віктор Кошевенко, Станіслав Москвін, Микола Бутковський, Олександр Клаунінг, Їржі Плойгар, Даніел Герібан, Пржемисл Буреш

Жанр: політичний трилер

Хронометраж: 123 хв.