А ви знаєте, що таке кохання? Шукайте відповіді разом із героїнею фільму “Ти мене любиш?” від режисерки Тоні Ноябрьової. У кіно з 30 травня.

“Ти мене любиш?” – історія дорослішання на тлі краху родини та цілої епохи. Чи вдасться Кірі сам-на-сам розібратися у власних почуттях та навчитися розділяти чорне від білого? Дивіться трейлер та поспішайте в кіно з 30 травня.

17-річна Кіра – справжня мрійниця, вона поспішає жити це життя і якнайшвидше прагне подорослішати: крадькома бере мамині чоботи та яскраву помаду, приймає перші серйозні рішення, потрапляє у вир кохання з головою, а ще… “набиває” перші шишки на власних помилках, вчиться бути відповідальною та стриманою. Але головне – Кіра шукає відповіді на одвічне питання “Ти мене любиш?”. Але чи знаходить?

Режисеркою стрічки виступила Тоня Ноябрьова – українська сценаристка та режисерка. За роботу над дебютною повнометражною стрічкою «Герой мого часу» її визнано найкращою українською режисеркою на 9-му Одеському міжнародному кінофестивалі. В одному з інтервʼю, режисерка зазначає, що “Ти мене любиш?” для неї – своєрідна пісня прощання з дитинством та дитячими ілюзіями. Її Кіра – тендітна та вразлива, але водночас дуже життєрадісна і відкрита до нового. Карина Химчук – виконавиця ролі Кіри – неперевершено відтворила образ, який має чимало внутрішніх протиріч, навʼязаних обставинами: розлучення батьків, омріяне навчання акторській майстерності, що відкриває шлях в обійми бомонду, перше кохання та подих свободи. За цю роль акторка отримала нагороду шостої Національної премії кінокритиків “Кіноколо” в категорії “Найкраща акторка” в 2023 році. 

«Кіра – це я, а я – це Кіра. Принаймні, коли я згадую себе в 16 років, я поводилась так само. Я дивилася і досі дивлюсь на світ з абсолютно відкритим серцем. У вічному пошуку любові. Я вважаю, що Каріна – відкриття року. Не просто відкриття, а це якись зовсім новий вид існування на екрані. Це справжнє диво. Нічого подібного в українському кінематографі ще не було. Я заздрю тим, хто буде вперше дивитися фільм, бо ви нарешті побачите те, що бачу я»,

Тоня Ноябрьова, режисерка фільму.

Для відтворення автентичної атмосфери 90-х режисерка ставила непрості задачі художньому департаменту: шукали відеокасети з фільмами того часу, недозрілі зелені банани та навіть пекли пиріжки з горохом та повидлом, які глядач побачить у сцені з барахолкою, що повністю відтворює дух того часу. Для збереження історичної дійсності використовували автомобілі та автобуси того часу, шукали відповідну архітектуру для зйомок екстерʼєрів. Знімали в Києві, у якому, за словами Тоні Ноябрьової, зовсім не лишилося Києва тих самих часів, адже  простір заполонили багатоповерхівки та сучасні хмарочоси, тому це був чи не найбільший виклик для команди – показати столицю в 90-ті. А високохудожньо передав настрій того часу в кадрі оператор-постановник Віліус Мачіульскіс.

Виробничі процеси стрічки контролювала продюсерка Анастасія Буковська – фаундерка Family Production. Досвід роботи з брендами та світовими зірками допоміг Анастасії втілити в життя всі шалені ідеї неймовірної Тоні Ноябрьової: перекрити міст з лівого на правий берег в годину пік, знайти автентичні автівки та громадський транспорт в усіх куточках України, зібрати купу автентичного реквізиту і навіть взимку викупити на OLX сухе листя по 5 грн/штуку – усе заради відтворення однієї з найчуттєвіших сцен у фільмі.

«Ця історія перегукується з історією мого дитинства, це нас і обʼєднало з Тонею в цьому проєкті. Створюючи цей фільм, волею-неволею ми намагался розібратися, що ж таке любов, ця тема була актуальною протягом усього процесу фільмування. Кожен знайшов свої відповіді. І звісно цей фільм ми створювали з великою любовʼю і присвячуємо його своїм батькам. З точки зору видовищності це максимально достовірне заглиблення в епоху початку 90-х. Він цікавий в першу чергу для людей нашого віку, які памʼятають 90-ті, для наших батьків, для молоді, якій цікаво побачити, як все було в той час. Маючи 20-річний досвід у зйомках якісного світового контенту, ми, від Family Production, можемо гарантувати глядачеві високоякісний атракціон, видовище з повним зануренням в історію»,

Анастасія Буковська, продюсерка фільму, оунерка Family Production.

Картина стала однією з п’яти український стрічок, що були представлені в категорії за ініціативи естонського кінофестивалю Tallinn Black Nights Film Festival, що проходив в межах Каннського кіноринку (2022) – у секції Work in Progress фільм отримав фінансування на постпродакшн. Світова премʼєра стрічки відбулася на фестивалі “Берлінале” у програмі Panorama. Фільм здобув першість у Міжнародному головному драматичному конкурсі Making way кінофестивалю Off Camera (Польща).

Дивіться “Ти мене любиш?” у кіно з 30 травня 2024.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Кінотеатральну дистрибуцію та промо здійснюватиме українська дистрибʼюторська компанія FIM.UA Distribution, у портфелі якої національні та східноєвропейські фільми різного жанру: від авторських стрічок до національних блокбастерів, та Кіноманія.

ДОВІДКА
Назва: Ти мене любиш?
Дата виходу в прокат: 30 травня 2024
Дистрибʼютор в Україні: FILM.UA Distribution та Кіноманія
Жанр: драма
Виробництво: Family Production за підтримки Держкіно у копродукції з Сommonground Pictures та зі скандинавським кінофондом Film i Väst.
Режисер та автор сценарію: Тоня Ноябрьова
Продюсери: Анастасія Буковська, Данило Каптюх, Микита Буковський
Оператор-постановник: Вілюс Мачульскіс
Звукорежисер: Ніколас Скарп
Режисер монтажу: Тамуна Карумідзе
Кастинг-директор: Алла Самойленко
Художники-постановник: Володимир Романов
Художники з костюмів: Тетяна Кремень
У ролях: Карина Химчук, Максим Михайліченко, Наталія Лазебнікова, Олександр Жила, Дарʼя Палагнюк, Андрій Шабанов, Євген Бушмакін, Ольга Армасар, Василь Неволов, Андрій Гурін, Наталія Діброва, Соломія Кирилова

Синопсис
Ти мене любиш? — це історія дорослішання, яка розгортається напередодні розвалу СРСР. 17-річна Кіра стає свідком розлучення батьків, розпаду однієї країни та народження іншої.