SUNNY BUNNY оголосив учасників пітчингу коротких метрів на ЛҐБТКІА+ тематику

Кінофестиваль SUNNY BUNNY оголошує учасників пітчингу українських коротких метрів на ЛҐБТКІА+ тематику. Двома днями раніше фестиваль розпочався в кінотеатрі «Жовтень» при аншлазі

За підтримки Jägermeister фестиваль квір-кіно SUNNY BUNNY вперше в Україні проведе пітчинг українських короткометражних фільмів на ЛҐБТКІА+ тематику. 

Із понад тридцяти отриманих заявок до участі в пітчингу було відібрано 10 кінопроєктів різних форм (ігрові, документальні, експериментальні).

Переможець пітчингу отримає 80 000 гривень від спонсора фестивалю Jägermeister.

Список відібраних кінопроєктів: 

«Лоно», реж. Альона Шилова, продюсерка Валерія Сочивець, Сучасне Українське Кіно (СУК) ігровий; 

«Віктор», реж. Ганна Трофімова, документальний;

«Історія», реж. Вадим Мочалов, продюсери Вадим Мочалов, Діана Назарук, ігровий;

«Скляна труна» реж.  Ігор Зайцев, продюсерка Злата Єфіменко, EF PICTURES, ігровий;

«300, 30, 3», реж. Владлен Одуденко, продюсери Владлен Одуденко, Володимир Яценко, Анна Яценко, Ія Мислицька, Арсенал фільм, ігровий;

«5488», реж. Юрій Двіжон, продюсерка Валерія Отченаш, Magnit Production, експериментальний;

«Перехід дозволено», реж. Магріт Сибіряков, МаГіКа-фільм, документальний;

«CRABSTICKS / КРАБОВІ ПАЛИЧКИ», реж. Кирило Алфер’єв, продюсерка Інна Ласточкіна, Сучасне Українське Кіно, ігровий;

«Син нації», реж. Богдан Колесник, продюсерка Ганна Гнатенко-Шабалдіна, ігровий;

«Серпанок», реж. Юра Катинський, продюсери Катерина Граднова-Савицька, Олександр Чубко, ігровий.

До складу журі пітчингу увійшли:

Жанна Озірна — кінорежисерка та сценаристка, Україна.

Учасниця Berlinale Talents 2020 (Берлін, 2020), резидентка Cité Internationale des Arts та Les Récollets (Париж, 2022) та Marathon Screenings (Лос Анджелес, 2023). Нині працює над двома повнометражними фільмами «Нижній горизонт» та «Медовий місяць».

Дар’я Бассель — кінопродюсерка авторського документального та ігрового кіно, кураторка індустрійної платформи та програмерка Міжнародного фестивалю документально кіно про права людини Docudays UA, Україна. 

Алекс Перера — бренд-менеджер Jägermeister, співзасновник та резидент серії ЛГБТІК+ заходів СТЕЖКА, Україна. 

Фото журі пітчингу

Пітчинг відбудеться 24 квітня в кінотеатрі «Жовтень», у залі «Класік». Початок о 16:45.

Вхід на подію вільний за умови попередньої реєстрації. 

Реєстраційна форма для охочих відвідати пітчинг:

https://forms.gle/bJbDtTDHEJABtQMK8

Напередодні фестиваль квір-кіно SUNNY BUNNY відкрився в Києві, в кінотеатрі «Жовтень» з аншлагом

Гості та та глядач_ки зібрались в столичному кінотеатрі «Жовтень» на відкритті SUNNY BUNNY-2024. Цього року до програми другого фестивалю ЛҐБТКІА+ фільмів SUNNY BUNNY увійшло 60 фільмів з 35 країн світу, які представлені у 8 програмах. Крім того, впродовж усього фестивалю відбудуться спеціальні покази та освітні події. Фільмом-відкриття SUNNY BUNNY-2024 стала картина Хуліо Торреса «Проблеміста», в якій він також зіграв головну роль. Також в картині знялись такі зірки, як Тільда Свінтон, Ізабелла Росселіні,  Ґрета Лі та репер RZA.

Вечір розпочався із хвилини мовчання пам’яті усіх полеглих воїн_ок та цивільних людей, які стали жертвами російської агресії. 

Потім ведучий вечора, журналіст і куратор програм Українського дому Олексій Ананов запросив на сцену військових і представників об’єднання «Військові ЛҐБТКІА+». Зал зустрів захисників гучними оплесками.

“Організація «Військові ЛҐБТКІА+» нараховує понад 400 учасників та учасниць, але в українській армії таких, як ми, набагато більше. Нам дуже важливо підтримувати законопроєкт про цивільні партнерства, бо, на жаль, ситуація така, що ми – військові – також помираємо і також отримуємо поранення. Нам потрібен закон про цивільне партнерство, бо це буде ще один крок до цивілізованого світу і ще один крок подалі від росії”, – наголосив зі сцени захисник України, член організації Олег Жабінець.

Також Костянтин Омеля, креативний директор бренду OMELIА, який цього року виступає фешн-партнером фестивалю, зі сцени оголосив про спільний збір на потреби організації «Військові ЛҐБТКІА+». За донат від 200 гривень кож_на має шанс виграти ексклюзивну сорочку від дизайнера. 

Під час церемонії активіст_ки закликали підтримати ЛҐБТКІА+ військових і підписати колективний лист на підтримку законопроєкту #9103. Збір підписів було ініційовано платформою громадських об’єднань «Різні.Рівні», а лист можна підписати впродовж усього фестивалю в кінотеатрі «Жовтень» біля стенду платформи.

“Важливо, щоб всі українці та українки мали захист від злочинів на ґрунті ненависті, могли укладати цивільні партнерства, отримувати права на спадок, мали можливість відвідати коханих у лікарнях та виховувати дітей незалежно від сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Я хочу нагадати про те, що голос кожного та кожної має силу. Тому закликаю вас підтримати законопроєкти 5488 — про захист від злочинів на ґрунті ненависті та 9103 — про реєстровані партнерства. Кожен і кожна можуть підписати листи до Верховної Ради України, які нагадають депутатам і депутаткам про те, як сильно нам це потрібно”, — наголосила Координаторка платформи громадських обʼєднань «Різні.Рівні» Аліна Корінєва.

До слова був також запрошений Почесний Президент SUNNY BUNNY та генеральний директор міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі, який розповів про історію виникнення «Сонячного Зайчика»:

“Ще до «Сонячного Зайчика» частиною програми кінофестивалю «Молодість» була програма «Кохаючи Інакше». Важливо пригадати, що фестиваль був офіційно зареєстрований у всесвітній асоціації кінопродюсерів у 1993 році. Вже в 1994 році ми зробили кінопрограму «10 років СНІДу», яка стала прологом до «Сонячного Зайчика». Її ми тоді зробили разом з фондом «Відродження», і я дуже вдячний фонду, що крізь роки він залишається нашим партнером.”

Церемонія відкриття фестивалю завершилася словом директора SUNNY BUNNY Богдана Жука. У свої промові він подякував команді, яка допомагала організувати фестиваль, а також глядач_кам, котрі прийшли на нього. Серед запрошених гостей були: Костянтин Омеля, засновник та креативний директор фешн-бренду OMELIA, блогер Сашко Драглі, керівник продакшну Big Brave Events 1+1 Media Володимир Завадюк, кінокритикиня Інна Гордеєва (@chechevitsaaaa), а також ЛҐБТКІА+ військові, активіст_ки та правозахисни_ці.