Вітайте конкурс DOCU/КОРОТКО на 21 Docudays UA

Конкурс DOCU/КОРОТКО повертається у звичному міжнародному форматі! Цьогоріч до програми увійшло 15 фільмів із десяти країн світу. Серед них — шість фільмів від українських режисерів і режисерок. Розповідаємо детальніше. 

До короткометражного конкурсу DOCU/КОРОТКО увійшли:

Стрічка «Сказання трьох вогнів» (реж. Жюльєт Мантонне) зображає постапокаліптичний пейзаж, посеред якого на межі магії й експлуатації розкриваються стосунки між людьми та лісом. «Наш дім» (реж. Анна Ютченко) — історія про те, як із вторгненням росії в Україну особистий дім став спільним. «Під знаком якоря» (реж. Тарас Співак) — стрічка, що досліджує складні та часом парадоксальні зв’язки між війною та культурою, радянським минулим та сучасністю. 

«Зображення тебе» (реж. Луїз Голлеруп) — щемкий діалог поколінь про колоніалізм. «22 квітня 2023 року з 13:05 до 13:11 в Ірпені нічого не відбувалось» (реж. Аня На) — втілення ідеї, що людина почувається в безпеці, коли має відчуття контролю. «Позиція» (реж. Юрій Пупирін) — спостереження за групою українських військових із батальйону тероборони на бойових позиціях в «сірій зоні». «Гуляю» (реж. Дарія Журавель) — автобіографічна історія, присвячена дитинству, і спомин про тих, кого більше немає з нами. 

«Найкрасивіший куточок у світі» (реж. Робо Мігали) — документальне есе про сучасне словацьке суспільство на тлі загрози нового авторитаризму. «Кіоск» (реж. Даніель Стопа) —  емоційна оповідь про жіночу солідарність перед обличчям знущань. «Інцидент» (реж. Білл Моррісон) — майстерна відеореконструкція стрілянини, здійсненої поліцією в Чикаго у 2018 році. «Ближнє світло» (реж. Нікколо Сальвато) — історія про молодика, засудженого за вбивство, що отримує шанс на спокуту, вступивши до найкращого економічного університету Італії.

«Чоботи в ґрунті, руки в землі» (реж. Кароліна Ускакович) — роздум про опорну здатність взаємин із природою надавати нам сили. «Мусон Катманду» (реж. Нґіма Ґелу Шерпа) — етнографічне дослідження Непалу в передчутті шторму. Testudo Hermanni (реж. Дж. Ентоні Сватек) — безтурботна, втім глибока історія про виклики зміни клімату. «Нові фасади» (реж. Кей Ганнаган) — спостереження за спробою приховати реальність авторитарного контролю за фасадом демократії.

Нагадуємо, що 21 Docudays UA відбудеться 31 травня – 9 червня 2024 року на кількох локаціях у Києві та водночас онлайн. Детальніше про стрічки в конкурсі короткого метру  — читайте на сайті docudays.ua

Чільне фото: кадр із фільму «Найкрасивіший куточок у світі».