Ретроспектива сучасної кінокласики: самурайський бойовик «13 убивць» покажуть у кінотеатрах

Один із найкращих екшн-фільмів за версією критиків уперше покажуть на великих екранах в Україні.

16 травня в Україні розпочнуться покази стрічки «13 убивць» (2010) японського режисера Такасі Мііке. Фільм є рімейком однойменної чорно-білої картини Еїті Кудо 1963 року та однією з найвідоміших картин Такасі Мііке, яких за свою карʼєру з 1991 року він зняв уже понад 100. Остання його робота — аніме-серіал Onimusha для Netflix. Одну з головних ролей в «13 убивцях» зіграв Кодзі Якусьо, зірка нещодавнього гіта «Ідеальні дні» Віма Вендерса. 

Прокат стрічки обмежений — подивитися її можна буде лише в обраних кінотеатрах у короткий проміжок часу. Розклад незабаром з’явиться на сторінці фільму.

Події бойовика відбуваються наприкінці японської феодальної ери. Група відважних самураїв вирішує знищити лорда-садиста, щоб не дати йому зійти на престол та занурити країну у війну. Але зробити це буде непросто, адже лиходія завжди охороняє півсотні вірних воїнів, які добре володіють мечем.

Серед виконавчих продюсерів — Джеремі Томас, який працював із такими фільмами як «Іа», що був номінований на «Оскар» у 2022, та «Автокатастрофа» Девіда Кроненберґа.

Світова премʼєра стрічки відбулася на Венеційському міжнародному кінофестивалі, де вона отримала Спеціальну відзнаку Future Film Festival Digital Award.

На платформі IMDb оцінка фільму складає 7,5 з 10, тоді як на Letterboxd — 3,9/5. Рейтинг на Rotten Tomatoes становить 95% із відзнакою «Сертифікована свіжість», яка присуджується фільмам із найкращими рецензіями. На платформі Metacritic стрічка має оцінку 84 зі 100 з позначкою Must See.

Видання The Guardian підкреслює, що фільм «збирає майже вдвічі більше фехтувальників, ніж “Сім самураїв” Куросави — і приблизно на дві третини краще», а The New York Times пише, що це «несподівано зворушлива історія кохання та крові». Видання Time Out назвало фільм одним зі 100 найкращих екшн-фільмів за всю історію кіно.

Стрічка «13 убивць» вийде в обмежений кінопрокат у межах весняного сезону ретроспективної серії від «Артхаус Трафік». Зараз у межах цієї програми тривають покази фільмів «Сором» Стіва Макквіна й «І все ж Лоранс» Ксав’є Долана. Раніше кінокомпанія вже демонструвала на великих екранах такі класичні фільми як «Загублене шосе», «Виживуть лише коханці», «Пролітаючи над гніздом зозулі», «Чунцінський експрес», «Піаніст», «8 жінок» та багато інших.

Покази в Україні здійснюються за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».