«Я і Фелікс» Ірини Цілик вийшов у прокат у 44 містах України після зіркової київської прем’єри

11 квітня український фільм «Я і Фелікс» письменниці та режисерки Ірини Цілик вийшов у широкий прокат. Стрічку за мотивами роману «Хто ти такий?» Артема Чеха покажуть у 44 містах, зокрема, й у Черкасах, про які йдеться у книзі.

Виходу фільму передувала велика київська прем’єра за участі команди. Вона зібрала понад 800 глядачів та глядачок, які заповнили чотири зали кінотеатру «Оскар» у торговому центрі Gulliver.

Серед гостей прем’єри були українська військова та громадська діячка Марія Берлінська, військова Юлія «Тайра» Паєвська, блогерка Поліна Майко, поет та публіцист Андрій Бондар, перекладачка і журналістка Ірина Славінська, солістка гурту Go_A Катерина Павленко, гурт Schmalgauzen, актори Володимир Гладкий та Арам Арзуманян, режисери Валентин Васянович та Володимир Тихий, режисерка Марина Степанська, продюсер Володимир Бородянський та багато інших.

Також прем’єру відвідала команда фільму, зокрема — режисерка Ірина Цілик, співсценарист, письменник та військовий Артем Чех, актори Андрій Ісаєнко («Кіборги»), Анастасія Карпенко («Перевізниця», «Лікар Ковальчук», «Як там Катя?»), Галина Веретельник-Стефанова, син режисерки Андрій Чередник, оператор Вʼячеслав Цветков та інші.

Наразі «Я і Фелікс» перебуває у турі містами України, що почався з Миколаєва. Покази за участі режисерки Ірини Цілик також відбудуться у Запоріжжі, Дніпрі, Харкові, Луцьку, Львові, Івано-Франківську, Житомирі та Києві.

Розклад спеціальних показів є тут: https://linkpeak.io/l/me_and_felix_movie

«Я і Фелікс» розповідає історію про дорослішання хлопця Тимофія у 90-х. У центрі сюжету – його стосунки із сім’єю, друзями, першим коханням, і з колишнім контррозвідником Феліксом, який служив під час війни в Афганістані. Фільм поєднує події книгу «Хто ти такий?» з власними спогадами Ірини Цілик.

Стрічка виробництва кінопродакшену ForeFilms, продюсерів Володимира та Анни Яценків уже в кіно з 11 квітня. Детальніший розклад показів є на офіційній сторінці фільму у фейсбуці. Дистриб’ютором фільму «Я і Фелікс» в Україні стала компанія «Кіноманія».

Світова прем’єра «Я і Фелікс» відбулася на 38-му Варшавському міжнародному кінофестивалі, а перший український показ — в межах Київського тижня критики у 2022 році. Фільм також отримав спеціальну нагороду 53-го італійського кінофестивалю Giffoni у категорії Generator +16 (The CGS AWARD), спеціальну відзнаку FILMFEST HAMBURG від КМКФ «Молодість» та відзнаку в конкурсі ігрового кіно Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві.