Знайомтесь із журі премії RIGHTS NOW!-2024

Павло Клімкін, Наталя Панченко та Вейн Джордаш вручатимуть цьогорічний приз RIGHTS NOW! — нагороду для документального кіно, що досліджує та аналізує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність. На неї номінуватимуть до десяти фільмів з усіх кінопрограм Docudays UA.

Павло Клімкін. Український дипломат. Працював у посольствах України у Німеччині та Великій Британії, в тому числі у 2012–2014 роках як посол України у Німеччині. Очолював делегацію України на переговорах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У 2014–2019 роках — міністр закордонних справ України. Нині — старший дослідник Фонду Карнегі, член наглядових рад фондів «Повернись живим» і «Відродження».

Наталя Панченко. Продюсерка документального кіно, громадська активістка, правозахисниця, одна з лідерок української діаспори в Польщі. Голова ради Фонду Stand with Ukraine, лідерка громадської ініціативи «Євромайдан-Варшава». Продюсерка проєктів «Чорнобиль VR-проєкт» і «Ukraїner». Після російського вторгнення в Україну Наталя Панченко організовує гуманітарну допомогу для України, проводить інформаційні та адвокаційні кампанії за підтримку України з боку європейських країн і США.

Вейн Джордаш, КА. Директор Світового фонду дотримання прав людини (GRC), відомий юрист, що спеціалізується на міжнародних правах людини та гуманітарному праву. GRC активно працює в Україні з 2015 року, зосереджуючи свою роботу на притягненні російських сил до відповідальності за злочини та звірства. У 2022 році, під час розширення російського вторгнення, GRC заснував мобільні команди справедливості (МКС) на чолі з Вейном Джордашем з метою допомоги українським слідчим і прокурор(к)ам у зонах бойових дій і на прифронтових територіях. 

Більше новин про фестиваль — на сайті.