Представляємо міжнародне журі Docudays UA-2024

До складу журі DOCU/СВІТ увійшли: Джеймс Берклаз-Льюїс, співголова програмного відділу Visions du Réel та програмер Вевейського міжнародного фестивалю смішного кіно, Марина Степанська, режисерка й сценаристка, а також Александр Маріонно, голова напряму міжнародної копродукції у Відділі суспільства та культури ARTE.

Програма DOCU/СВІТ представить креативні документальні фільми, які відкривають свіжий погляд на сучасний світ, аналізують його, роблять важливий внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність.

Детальніше про журі: 

Джеймс Берклаз-Льюїс. Співголова програмного відділу Visions du Réel та програмер Вевейського міжнародного фестивалю смішного кіно. До цього був загальним координатором Міжнародного фестивалю кіно про права людини (FIFDH) у Женеві з 2016 до 2020 року, а потім був членом програмної команди Невшательського міжнародного фестивалю фантастичного кіно до 2023 року.

Марина Степанська. Режисерка та сценаристка. Її повнометражний дебют «Стрімголов» здобув кілька нагород на міжнародних кінофестивалях і три національні нагороди «Золота дзиґа» у 2017–2018 роках. Марина є співавторкою сценаріїв кількох художніх фільмів останній з яких — «Назавжди-назавжди» режисерки Анни Бурячкової, премʼєра якого відбулася на Венеційському МКФ у 2023 році.

Александр Маріонно. Закінчив Центр прикладних літературних і наукових досліджень (CELSA, Париж IV — Сорбонна) і почав працювати у продакшн-компанії, яка займається інституційними фільмами. Був випусковим редактором документального відділу France 2 у напрямі «Суспільство». У 2017 році створив і курував перший сезон напряму «25 відтінків документалістики». Приєднався до Arte у 2021 році, пізніше був призначений головою напряму міжнародної копродукції у Відділі суспільства та культури.

Нагадуємо, 21 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться з 31 травня по 9 червня у Києві та частково — онлайн. Скоро — ще більше новин.