Гран-Прі Sundance 2024, документальний фільм «Порцелянова війна» на 13-му Фестивалі американського кіно «Незалежність»

Porcelain War_August Holds Dragonlet.jpg

Українська прем’єра Гран-прі фестивалю Sundance документального фільму «Порцелянова війна» за участі героїв стрічки відбудеться у межах Фестивалю американського кіно “Незалежність” в травні в Києві.

Цей фільм – спільна робота американця Брендана Белломо і харків’янина Слави Леонтьєва про українських художників-керамістів Славу, Аню та Андрія, які з початком війни вирішують залишитися і боротися, змагаючись із солдатами, на яких вони перетворилися. 

“Порцелянова війна” – справжня кінематографічна перлина. Леонтьєву та співрежисеру Брендану Белломо вдається витончено вловити дисонанс між жахіттями війни та тендітною красою природи і мистецьких практик. Порцелянові вироби Ані та Слави оживають у витонченій анімації, яка знайомить глядача з історією їхніх творців та труднощами, які вони долають.

Журі фестивалю Sundance відзначило роботу такими словами:

“Саме створення цього документального фільму, в якому присутні пафос та зло, гриби та дракони, є прагненням до добра. Ми нагороджуємо його за важливий голос зсередини жорстокої війни в Україні, який закликає піклуватися про тих, хто готовий віддати власне життя, щоб зберегти гуманність у собі та в інших”.

13-й Фестиваль американського кіно «Незалежність» відбудеться 9-15 травня у Києві та Львові.

Повна програма та квитки на окремі покази – незабаром на сайті aiffua.com.Глядацькі абонементи вже у продажу: https://ticketsbox.com/festival-amerikanskogo-kino-nezalezhnist-a/