«Рози. Фільм-кабаре» про колектив Dakh Daughters вийшов онлайн

Документальний мюзикл «Рози. Фільм-кабаре» про музично-театральний колектив Dakh Daughters Band режисерки Ірени Стеценко вийшов онлайн на Такфлікс. Стрічка доступна до перегляду в усьому світі з англійськими польськими, німецькими субтитрами.

«Рози. Фільм-кабаре» — це історія про сімох акторок київського театру «Дах», що придумали проєкт Dakh Daughters Band одного разу у гримерці. На першому сольному шоу «Рози» вони представили сучасну інтерпретацію мистецтва кабаре, яке у своїй карнавальній свободі вміє розважати публіку серйозними темами. Для Dakh Daughters сцена стала інструментом розповіді про Революцію Гідності та російсько-українську війну.

«Мені здається, що фільм «Рози» встиг зафіксувати чисту енергію народження саундтреку сучасності. Dakh Daughters створили цей саундтрек, пісню Rozy/Donbass, ще у 2012 році. Рівно рік по тому вони разом із багатьма українцями мусили вийти на Майдан за право жити у вільній, європейській країні», – 

коментувала режисерка Ірена Стеценко для видання «Слух».

Dakh Daughters Band — музично-театральний колектив, який існує з 2012 року. Учасниці використовують близько 15 інструментів та тексти українських і іноземних письменників. У фільмі звучать: «Рози» (слова Шекспіра та української народної пісні), «Візьми» (слова Сергія Жадана), «Папіроси» (слова Михайля Семенка) та інші композиції.

Національна прем’єра «Рози. Фільм-кабаре» відбулася на фестивалі DOCUDAYS у 2021 році, де стрічка отримала спеціальну відзнаку Премії імені Андрія Матросова.  Міжнародна — на  провідному фестивалі документального кіно у Великій Британії Sheffield DocFest.

10% з кожного квитка Такфлікс передає фонду «Повернись живим», ще — 50% творцям.

Фільм