Офіційний синопсис: «Бджоляр» – це екшн, який розповідає про Адама Клея (Джейсон Стейтем), колишнього оперативника суперсекретної організації. Його тихе та спокійне життя припиняється після смерті давньої знайомої. Адам вирішує знову застосувати свої «унікальні навички» і взяти правосуддя у свої руки.
Твіт рецензія: “Бджоляр” – це кіно, яке приємно бачити в кінотеатрах, а не на стрімінгових платформах. Девід Еєр разом з Джейсоном Стетемом – чудовий дует.
Дивно бачити фільм “Бджоляр” на великому екрані. Netflix та Amazon Prime звикли до того, що бойовики виходять на стрімінгових платформах. Так само, як і романтичні комедії зникли з великого екрану. Прокат призначений для великих та авторських фільмів.
Творцям “Бджоляра” вдалося знайти свій підхід. Режисер Девід Еєр знову продемонстрував своє розуміння хореографії екшн-фільмів. Сценарист Курт Віммер, який виходить на передній план через раз, не намагався занадто ускладнювати сюжет і написав досить прямолінійний, але відповідний основній ідеї фільму. Віммер часто перебільшує, і в його активі є фільми, які були перенасичені, наприклад, “Солт” або “Нестримні 4”.
Проте є одна недолік. Одна сцена абсолютно незрозуміла. Здається, що сценарист і режисер хотіли використати мініган, а також ефектно підірвати заправку. Окремо варто зазначити введення ще одного ексцентричного персонажа, але це дрібниці. Це не зіпсувало загального враження, хоча викликало неприємні відчуття.
Взагалі я йшов на фільм де Джейсон Стетем навчаеться новій професії. Приємно вражений тим, що цього разу фільм вийшов на рівень вище, ніж стандартний фільм з Стетемом у головній ролі.
Все ж таки варто зазначити, що є один нюанс. Фільм вийшов в прокат, але має багато гачків, які залишають можливість для продовження. Це звичайна практика. Проте в цьому фільмі продюсери явно закладають можливості для подальших варіантів. Тепер ми чекаємо не лише прямого продовження, але й серіалу “Бджоляр” на якійсь стрімінговій платформі.
Окремо варто відзначити увагу до деталей екіпіровки різних силових структур. Навіть використання турнікета на кадрі є важливим. Раніше я не звертав на це увагу, але зараз, в час війни, як активний військовослужбовець, мене радує робота консультантів та координаторів трюків.
Треба мабуть написати й про інші акторські роботи. Писати немає чого. Сайтгік прекрасна, але звичайна. Джеремі Айронс та Джош Гатчерсон просто в кадрі й отримують задоволення. Але це фільм не про акторські перфоманси. В головній ролі екшон.
З повним спокоєм можу рекомендувати переглянути цей фільм. Творці знайшли підхід, який не роздратовує розумом або тупістю, і гумор в ньому відмірно дозований. Навіть філософія використана вдало.
Издатель cineast.com.ua.
Член спілка кінокритиків України
Організатор: Бардак. Фестиваль короткометражного незалежного українського кіно