Офіційний трейлер фільму «Я і Фелікс»: дивіться стрічку Ірини Цілик у кіно з 11 квітня 

11 квітня в український прокат виходить довгоочікуваний фільм «Я і Фелікс» — повнометражний ігровий дебют української режисерки Ірини Цілик. Кінопродакшн ForeFilms презентує офіційний трейлер стрічки «Я і Фелікс»
 

«Я і Фелікс» розповідає історію про дорослішання хлопця Тимофія у 90-х. У центрі сюжету – його стосунки із сім’єю, друзями, першим коханням, і з колишнім контррозвідником Феліксом, який служив під час війни в Афганістані. Стрічка знята за мотивами книжки «Хто ти такий?» українського письменника та військовослужбовця Артема Чеха.

«Це дуже особливий для мене момент – зустріч фільму з українськими глядачами, для яких він найперше і створювався. Цю стрічку сміливо можна назвати глядацькою, хоча водночас це авторське кіно. Тож я сподіваюся, що в кінотеатри прийдуть дуже різні люди. Бо цей фільм не є похмурою депресивною драмою. У ньому багато легкості, гумору, кольорів, знайомої вам музики. Я сподіваюся, цей досвід стане для багатьох доволі щемкою емоційною мандрівкою»,

– розповідає режисерка Ірина Цілик. 

Для трьох головних героїв ця стрічка стала дебютом в українському кіно: Тимофія зіграли Андрій Чередник, син режисерки та автора книги «Хто ти такий?», та Владислав Балюк. Роль Фелікса, колишнього контррозвідника — український письменник і поет Юрій Іздрик. У фільмі також зіграли зокрема Володимир Гладкий («Дільничий з ДВРЗ»), Андрій Ісаєнко («Щедрик», «Кіборги», «Захар Беркут»), Анастасія Карпенко («Як там Катя?», «Лікар Ковальчук») та інші. 


За словами Річа Клайна, куратора програми «Фокус: Україна – Велика Британія» 8 Київського тижня критики, «Я і Фелікс» — «фільм із глибокими деталями, які роблять героїв та ситуації яскравими й такими, що дозволяють побачити радощі людей, життя яких перевернула війна. Потужні спогади 90-х надають фільму майже позачасової якості, проводячи несподівані паралелі з теперішніми подіями».

Стрічку виробництва кінопродакшену ForeFilms, продюсерів Володимира та Анни Яценків, можна буде подивитись в кінотеатрах з 11 квітня. Детальніший розклад показів, а також анонси спецподій за участі команди згодом можна буде побачити на офіційній сторінці фільму у фейсбуці. Дистриб’ютором фільму «Я і Фелікс» в Україні стала компанія «Кіноманія». 

Світова прем’єра «Я і Фелікс» відбулася на 38-му Варшавському міжнародному кінофестивалі, а перший український показ — в межах Київського тижня критики у 2022 році. Фільм також отримав спеціальну нагороду 53-го італійського кінофестивалю Giffoni у категорії Generator +16 (The CGS AWARD), спеціальну відзнаку FILMFEST HAMBURG від КМКФ «Молодість» та відзнаку в конкурсі ігрового кіно Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві. 

Деталі про фільм:

Дата старту прокату: 11.04.2024


Формат: 2D

Країна: Україна

Рік: 2022

Хронометраж: 92 хв.

Жанр: драма, coming-of-age

Режисерка: Ірина Цілик


Продюсери: Володимир Яценко, Анна Яценко


У ролях: Юрій Іздрик, Андрій Чередник, Владислав Балюк, Анастасія Карпенко, Галина Веретельник-Степанова, Андрій Ісаєнко, Олександра Семенко, Володимир Гладкий