Документальний фільм «Дівія»: представлено другий тизер та оголошено спільне виробництво фільму між Україною та Польщею

Документальний фільм «Дівія»: представлено другий тизер та оголошено спільне виробництво фільму між Україною та Польщею

Документальний фільм-спостереження «Дівія» присвячено впливу повномасштабного вторгнення та російської агресії на природу України. Цей фільм стане частиною боротьби нашої держави за притягнення росії до відповідальності за спричинену шкоду довкіллю.

Фільм описує подорож від гармонійного життя природи, до вогняного вихора війни, що випалює землю, ліси та все живе. Екологи, сапери, шукачі тіл та зоозахисники намагаються виміряти масштаби трагедії, очистити землю від вибухових предметів, зберегти тварин та відновити втрачені природні ресурси. 

Майбутній документальний фільм «Дівія» зараз знаходиться на стадії пост-продакшену, а завершення виробництва  заплановане на кінець цього року. Автором ідеї та режисером фільму є Дмитро Грешко, а українським продюсером — Поліна Герман (UP UA STUDIO), це вже їх третій спільний проект. Польським продюсером фільму є Гліб Лук’янець (Gogol Film). Дівію підтримав Польський інститут кіномистецтва, виробництво фільму відбувається за фінансової підтримки: FILM BOOST спільно з Deutsche Filmakademie та DOCUDAYS UA, Грантової програми Української кіноакадемії у співпраці з Netflix, Emergency Support Initiative by Kyiv Biennial, Göteborg Film Fund, Polish Film Institute, Prague Civil Society та за сприяння Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Також партнером проекту, за сприяння Baltic to Black Sea Documentary Network – B2B Doc, стала шведська кінокомпанія Tint Post, яка відома номінованими до шести премій «Оскар» стрічками «Шпигун, вийди геть!» та «Трикутник смутку». Кінокомпанія взяла на себе обв’язки  заберпечити фільм послугами кольорокорекції та герйдінгу на етапі фінального пост-продакшину.

Зараз команда «Дівії» веде переговори з двічі нагородженим премією Греммі британським композитором та саундпродюсером Семом Слейтером, відомим завдяки серіалу «Чорнобиль», грі «Battlefield 2042» та фільму «Джокер», з метою залучити його в якості композитора фільму.

Також варто зазначити що із 23 лютого в Берліні відкриється виставка Київська переніале, організована кураторами Kyiv Biennial, де буде представлено 20хв відеоматеріалів фільму «Дівія», відібраних режисером спеціально для виставки. Організатори пояснюють назву події як таку, яка триватиме довго, або постійно. «В загрозливих для життя умовах кураторство виходить далеко за межі його сучасного значення як художньої та організаційної практики і набуває своїх початкових сенсів відновлення, зцілення та втамування, передбачаючи не бієнальну, а переніальну довготривалу стратегію, що поширюється на спустошені землі сходу Європи», – зазначено на офіційному  сайті. Виставка триватиме до червня цього року.

Команда з виробництва тизеру:

Продюсери: Поліна Герман/UP UA Studio (Україна), Гліб Лук’янець/Gogol Film (Польща);

Асоціативна продюсерка: Тася Пугач;

Режисер та монтаж: Дмитро Грешко;

Оператори: Володимир Усик, Дмитро Грешко;

Звукорежисер: Василь Явтушенко/4Ears Sound Production;

Музика: Микола Макєєв/Horizon Music Studio;

Колір: Axel Rundquist/Tint Post

Додаткове відео: Руслан Бєляєв/Дронаріум, Павло Іткін.

Також команда проекту висловлює подяку прес службі ДСНС України та ЗСУ і особлива подяка Kharkiv Media Hub.