Німецький претендент на «Оскар»: фільм «Учительська» вийде в обраних кінотеатрах України 

Вийшов український трейлер стрічки, що здобула призи Берлінале та Німецької кінопремії.

8 лютого в Україні розпочнуться покази німецької драми «Учительська». Головну роль у картині виконала акторка Леоні Бенеш, відома за своїми роботами в серіалах «Корона» й «Вавилон-Берлін». Нещодавно «Учительську» відібрали в шортлист Премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм».

Прокат картини обмежений — подивитися її можна буде лише в обраних кінотеатрах у короткий проміжок часу. Розклад незабаром з’явиться на сторінці фільму.

Головна героїня — молода вчителька-ідеалістка Карла Новак. Коли одного з учнів школи підозрюють у крадіжці, вона вирішує докопатися до суті справи. Однак її, на перший погляд, невинні дії згодом призводять до непередбачуваних наслідків. Події розгортаються у бік найгірших сценаріїв, викриваючи всі негативні риси системи освіти, впливу вчителів, батьків та учнів одне на одного. Одна драматична подія перетворюється на психологічну війну, а сама Карла опиняється між своїми ідеалами та шкільною системою, де наслідки її дій загрожують зламати її саму.

Режисер і співавтор сценарію — Ількер Чатак, володар студентського «Оскара» 2015 року за свій короткий метр «Садакат». Операторка — Джудіт Кауфманн, відома за свою роботу над фільмом «Корсет» про знамениту австрійську імператрицю Сісі.

Світова прем’єра відбулася на Берлінському міжнародному кінофестивалі 2023 — фільм показали в секції «Панорама», до якої відбирають стрічки з яскраво вираженим політичним, гендерним або соціальним контекстом. «Учительську» відзначили на фестивалі Призом Label Europa Cinemas і Нагородою C.I.C.A.E.

Стрічка була номінована за Найкращі жіночу роль та сценарій на Премію Європейської кіноакадемії. Також картина отримала одразу п’ять відзнак від Німецької кінопремії: за Найкращі фільм, режисерську роботу, жіночу роль, сценарій і монтаж.

Оцінка фільму на IMDb становить 7,5 з 10. Рейтинг на платформі Rotten Tomatoes — 98% із відзнакою «Сертифікована свіжість», яка присуджується фільмам із найкращими рецензіями. На Metacritic — 84 бали зі 100.

Профільне видання Variety описало стрічку так: «”Учительська” — про багато речей: конформізм, бунтарство, расизм, оптику, недовіру між поколіннями. Але це також суворе нагадування як з боку вчителя, так і з боку учня про те, чим насправді була школа для багатьох з нас». Cineuropa назвало її «захопливою драмою, де начебто незначні мікроподії викликають ефект сніжної кулі». А видання Deadline відзначило акторську гру Леоні Бенеш, назвавши її «приголомшливою».

Українська прем’єра відбулася на 29-му кінофестивалі «Нове німецьке кіно».