Нічний заплив, 2023 Брайс Макгуайр / Рецензія

X рецензія: Ой… Це в кінотеатрі? Дуже дивно бачати таке не на стрімінгу. 

Синопсис: Колишній професійний бейсболіст Рей (Вайатт Рассел) разом з дружиною (Керрі Кондон) та дітьми переїжджає до нового будинку. Нещодавно Рей покинув спорт через травму і тепер потребує відновлення. Закинутий басейн на задньому дворі будинку міг би стати хорошою допомогою у реабілітації чоловіка. До того ж дітям було б цікаво проводити час у воді. Разом родина прибирає та готує басейн до запуску. Тоді ніхто ще не знав які таємниці приховує в собі цей будинок. Занурення у води басейну запускає ланцюжок подій, фінал яких відомий заздалегідь.

Фільм абсолютно середній, що, мабуть, викличе у вас нейтральне враження, як від чашки безсмакового чаю. Ви не знайдете в ньому ані яскравих переваг, ані серйозних недоліків. Такі кінороботи, зазвичай, роблять справу для тонких гурманів кінематографа, які можуть розшифрувати найтонші нюанси та відчути відтінки.

Однак для мене цей фільм занадто простий. Основна його проблема полягає в тому, що важко зберегти інтерес, перебуваючи в театрі. У “Нічному запливі” все виглядає передбачувано і зрозуміло. Навіть фінальний поворот не вражає, а лише видається логічним наслідком подій.

Єдиним приємним моментом залишається постійна гра з глядачем. Уроки для Брайса Макгуайра про методи Гічкока виявилися корисними, і саспенс утримується на достойному рівні. Зокрема, робота зі скримерами виявилася вкрай вдалим експериментом.

Загалом, фільм постійно викликає суперечливі думки. Не зрозуміло, чому продюсери не вдосконалили матеріал та не підкреслили необхідні аспекти. Можливо, це обумовлено стратегією Blumhouse.

Як вправа для Брайса Макгуайра – чудово, але взагалі-то – звичайний фільм.

“Нічний заплив” викрив для мене просту істину: існують твори, які краще споживати в спокійній домашній обстановці. Це можливо пояснює відсутність романтичних і ліричних комедій у кінотеатральному прокаті. Тепер зрозуміліше, чому Blumhouse віддає перевагу стрімінговим платформам.

“Нічний заплив” – це гарний вибір для перегляду в мережі, але анітрохи не вражає у кінотеатрі.

З.І.: Матеріалу більше чим на короткий метр немає, й навіть Джемс Ван не допоможе.