Вонка / Рецензія

Новий «Вонка» вже на екранах. Нове довгоочікуване прочитання класики Роальда Даля с Тімоті Шаламе у головній ролі. З нього і почнемо.

Звісно, що порівняти це з пристрастю Джина Вайлдерта пластичністю міміки Джонні Деппа це неможливо. Але незважаючи на те, що аплітудності гри тут менше, Шаламе справляється з задачею і ти все одно йому віриш. Не останнім моментом в цьому є його зовнішність, як обʼєктивно пасує цьому образу.

З акторською грою в цілому все доволі не погано. Особливо хочеться виділити Олівію Колмен, яка тут ну прямо мерзенна, як і задумувався цей персонаж. 

З піснями та музикою так само все на рівні. Авжеж, щоб оцінити це в повній мірі, треба дивиться мовою оригіналу (як і всі фільми в цілому), проте українська озвучка працює доволі добре, особливо хочеться відмітити співпадіння голосів акторів озвучення і акторів на екрані (хто чув голоси акторів оригіналом, думаю погодиться).

Щодо сценарію.

Можливо для когось це може бути спойлером але нове прочитання є приквелом, яке буде знайомити нас з лором Вонки та його характером, а також причинами та звʼязками того, чим він займається. Для цього сценаристи обрали всім знайомий 5 актовий сценарій, який більш за все пасує сімейному пригодницькому комедійному кіно. Наприклад саме по такому принципу працювали всіма улюблені тайтли 00х років. І як не дивно – це працює і зараз. І саме тоді коли ти ненароком думаєш, що це кіно більш дитяче, ніж потрібно, воно дає тобі себе зацікавити тими чи іншими думками, звісно в рамках студійного кіно.

Резюмуючи на виході ми маємо доволі приємне сімейне кіно, яке насправді можна було ставити в прокат навіть трохи пізніше, бо фільм доволі таки претендує на те, щоб бути сучасною домашньою різдвяної класикою. 

Тож як на мене це кіно варте вашої уваги, тож у вас є шанс легко провести вечір в кіно, неважливо в 2D чи IMAX.

ПС: тут є доволі забавна сінефільска відсилка до «Call Me by Your Name», де Тімоті Шаламе дивиться на камін та відсилає до всім відомої сцени з фільму Луки Гуаданʼїно. Не знаю навмисно це чи ні – але я оцінив) 

Тепер у вас є додатковий привід сходити на «Вонку», щоб знайти та побачити її.