Найкращі артфільми 2023 року покажуть у кінотеатрі «Жовтень»

Для тих, хто пропустив, або хоче переглянути повторно: кінокомпанія «Артхаус Трафік» повертає на великий екран головні стрічки року, що минає.

21 грудня у столичному кінотеатрі «Жовтень» розпочнуться покази проєкту «Найкращі фільми року». До програми ввійшли фільми, які у 2023-му стали подіями, лауреати міжнародних кінофестивалів і кінопремій, а також глядацькі гіти.

На великий екран повертається документальна стрічка «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова. Це український претендент на Премію «Оскар». Фільм створений з ексклюзивних кадрів, знятих останніми міжнародними журналістами в обложеному Маріуполі на початку повномасштабного російського вторгнення.

У добірку потрапило ще 8 робіт українських режисерів. «Бачення Метелика» Максима Наконечного з каннської програми «Особливий погляд» розповідає про звільнену з російського полону аеророзвідницю, яка долає труднощі нового життя. «Я, Ніна» Марисі Нікітюк — життєствердна історія про боротьбу з раком, натхнена подіями з життя телеведучої та журналістки Яніни Соколової. Також на великий екран повернуться треш-комедія «Вересень» Георгія Фоміна та документальні картини «Життя на межі» Павла Пелешка, «Євродонбас» Корнія Грицюка, «Залізні Метелики» Романа Любого, «День Незалежності» Володимира Тихого і «Нескінченність за Флоріаном» Олексія Радинського.

Повторно будуть показані й іноземні стрічки. Фантастичне «Королівство тварин» Тома Кайє розповість про пригоди батька й сина у світі, охопленому неймовірними мутаціями. «Корсет» — біографічна драма Марі Кройцер про знамениту австрійську імператрицю Сісі. «Мій злочин» — детективна комедія знаменитого француза Франсуа Озона. «Опале листя» — трагікомедія Акі Каурісмякі про майже приречений роман двох одиноких людей на фоні новин про війну в Україні. «Великий утікач» — остання роль у кар’єрі видатного британського актора Майкла Кейна. Також у програмі: комедії «Найкращий бос» із Хав’єром Бардемом, «У пошуках короля» із Саллі Гокінз, «Кохання без заморочок», «Ризики й побічні ефекти» та драми «Небезпечний», «Як зайнятися сексом» і «Алькаррас».

Розклад показів незабаром з’явиться на сайті кінотеатру.