Опубліковано нові серії документального циклу «Фортеця Маріуполь» від BABYLON`13 

BABYLON`13 продовжує роботу над документальним циклом «Фортеця Маріуполь», який стартував весною 2022 року в період оточення та повної ізоляції міста. Цикл уже здобув визнання в Україні та світі. Фільми, що входять до проєкту, були показані по всьому світу та отримали численні нагороди на міжнародних фестивалях, а серія «Останній день на Азовсталі»— лауреат найвищої нагороди в галузі кіно в Україні — «Золотої Дзиґи» та міжнародної премії, присвяченої правам людей, Black Cat Documentary Human Rights Award. Зараз режисерка Юлія Гонтарук готує ще кілька серій циклу про бійців полку Азов, які обороняли Маріуполь і вже повернулися з полону.

«Фортеця Маріуполь» — це цикл фільмів про воїнів, які обороняли Маріуполь у повному оточенні протягом 86 днів. Перша частина циклу вийшла в квітні-березні 2022 року, коли Маріуполь був в повному оточенні російськими військами. Від початку облоги режисерка Юлія Гонтарук вела розмови з бійцями полку «Азов», розкриваючи їхні портрети, та розповідала світові про героїв Азовсталі. Новий етап циклу познайомить глядачів із захисниками, які назавжди залишилися в Маріуполі або повернулися з полону та намагаються продовжити своє життя.

«Циклом “Фортеця Маріуполь” ми хочемо нагадати українцям та світу про події, які сталися не так давно, але про які починають забувати. Обороняючи Маріуполь у повному оточенні, загинули сотні військових, ще тисячі потрапили у російський полон. Вже 18-й місяць понад 2 тисячі бійців, серед яких понад 700 азовців, залишаються в полоні в жахливих умовах та в повній ізоляції від світу. Ми не можемо забувати про їхній подвиг, про їхню боротьбу. Ми повинні боротися за повернення додому кожного полоненого. Саме тому ми робимо це кіно, — щоб віддати належне нашим героям та боротися за їхнє звільнення», — говорить режисерка Юлія Гонтарук про свою мотивацію продовження циклу.

Перший фільм знайомить нас із Кирилом «Бродягою» Кириченком, який приєднався до полку АЗОВ у 2015-му, коли йому виповнилося 18, та провів третину свого життя на війні. Він загинув у квітні на Азовсталі. Фільм було опубліковано до роковин його 27-го дня народження.

Другий фільм розповідає історію Нави, Валерії Суботіної, яка втратила на Азовсталі коханого чоловіка, пройшла 11 місяців полону, повернулася на волю та зараз продовжує свою боротьбу.

Третій фільм знайомить глядачів із Олегом «Саймоном» Крісенко. Хлопець родом з Миколаєва. На війну потрапив у 2014-му — пішов добровольцем до полку АЗОВ, в якому залишається досі. Наш герой-захисник зустрів повномасштабне вторгнення у Маріуполі, який обороняв разом з побратимами з АЗОВу та інших структур Сил оборони. А травні 2023-го, після року в російському полоні, Саймон повернувся додому.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВЕСЬ ЦИКЛ МОЖНА ЗА ПОСИЛАННЯМ

«У рамках циклу “Фортеця Маріуполь” ми створили ще кілька нових фільмів. Однак, через те, що деякі наші герої фільмів, залишаються у полоні жорстокого та безжалісного ворога з метою їхньої власної безпеки, а також за проханням їхніх рідних, ми вирішили відкласти публікацію нових стрічок до моменту повернення наших воїнів додому», — поділилася своїм коментарем продюсерка Іванна Хіцінська.
Проєкт реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.
*Матеріали підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою автора.

ДОВІДКОВО:

Юлія Гонтарук — українська режисерка документального та ігрового кіно. Співзасновниця творчого об’єднання Babylon’13. Членкиня Національної спілки кінематографістів України та Української Кіноакадемії. У 2015 році — номінантка на Шевченківську премію у галузі кінематографу. У 2023 році – лауреатка премії Золота Дзиґа.

Фільмографія: «Небесна сотня» (2014), «Сильніше, ніж зброя» (2014), «Десять секунд» (2016), «Залізна сотня» (в роботі), цикл «Фортеця Маріуполь» (2022-2023).*******BABYLON’13 — це об’єднання незалежних кінематографістів, яке утворилося на початку Революції Гідності. За понад 9 років діяльності, фільми BABYLON`13 реалізував 11 повнометражних та понад 600 короткометражних фільмів про Революцію Гідності, окупацію Криму, війну на сході України та повномасштабну війну. Велика частина з них показує історичні передумови всіх цих подій, які дали поштовх розвитку громадянського суспільства в Україні. Члени спільноти BABYLON`13 продовжують зйомки документальних проєктів та фільмів в практично усіх регіонах України в умовах повномасштабної війни.

Серед них: Маленькі люди (2023, реж. Іван Сауткін); Залізні Метелики (2023, реж. Роман Любий); День незалежності (2023, реж. Володимир Тихий); Крихка пам’ять (2022, реж. Ігор Іванко); Крим: як це було (2016, реж. Костянтин Кляцкін за підтримки НАТО IDC); Десять секунд (2015, реж. Юлія Гонтарук)  та інші.

Фільми та проєкти можете знайти тут:https://www.youtube.com/@babylon13ua