Стрічка «Закохана в пустелі» з програми Берлінале вийде в обраних кінотеатрах у листопаді

Картина розповідає історію стосунків Інґеборґ Бахман і Макса Фріша — одних із найвизначніших письменників 20 століття.

23 листопада в Україні розпочнуться покази історичної біографічної драми «Закохана в пустелі». У центрі сюжету — австрійська письменниця Інґеборґ Бахман і швейцарський драматург Макс Фріш. Профільне видання Screen Daily назвало цей фільм «даниною письменниці, яку після її смерті вважали іконою фемінізму».

Прокат стрічки обмежений — подивитися її можна буде лише в обраних кінотеатрах у короткий проміжок часу. Повний перелік кінотеатрів, у яких проходитимуть покази, незабаром з’явиться на сторінці картини.

За сюжетом фільму юна письменниця на піку кар’єри знайомиться з відомим драматургом. Вони пристрасно кохають одне одного, проте ця гармонія руйнується постійними суперечками. Коли ситуація майже виходить з-під контролю, дівчина приймає рішення відправитися в подорож у пустелю. У цій мандрівці вона віднаходить шлях назад до себе і, перш за все, до творчості.

Стрічку зняла Марґарете фон Тротта — видатна німецька режисерка, яку профільне українське видання Moviegram назвало «Легендою німецької режисури». За свою кар’єру кінематографістка створила понад 20 фільмів, та була відзначена такими важливими нагородами як «Золотий лев» Венеційського кінофестивалю та Премія Європейської кіноакадемії.

Роль Інґебор Бахман виконала Вікі Кріпс («Три мушкетери: Д’Артаньян», «Корсет», «Примарна нитка») — найкраща європейська акторка 2022 року за версією Європейської кіноакадемії. Макса Фріша втілив Рональд Церфельд, відомий за стрічками «Барбара» і «Фенікс» Крістіана Петцольда та серіалом «Вавилон-Берлін».

Також у картині зіграли Ренато Карпентьєрі («Рука Бога»), Марк Лімпах («Мюнхен. На порозі війни»), Луна Ведлер («Так близько до горизонту»). Оператор — Мартін Гшлахт («Нуль калорій», «Малюк Джо»). Також над фільмом працювала Беттіна Брокемпер — продюсерка стрічок «Будинок, який побудував Джек» і «Доґвіль» Ларса фон Трієра.

Українська прем’єра «Закоханої в пустелі» відбулася на цьогорічному фестивалі «Тиждень швейцарського кіно».

Рейтинг стрічки на платформі RottenTomatoes становить 88%.