Відомі українські кінематографісти навчатимуть молодь кіномайстерності 

У Києві 7 листопада стартує кіноосвітній курс, який організовує Українська Кіношкола. На курсі, який має назву «Filmmakers», протягом чотирьох місяців навчатимуть режисерській, сценарній, продюсерській та операторській майстерності. Студенти курсу будуть розробляти ідеї, оформлювати сценарії, робити розкадровки та вчитися пітчингувати свої майбутні проєкти.

Викладачами курсу стануть відомі українські кінопрофесіонали. Кінорежисер Дмитро Сухолиткий-Собчук, чия стрічка “Памфір” отримала Кінопремію “Золота Дзиґа” як найкращий український фільм, буде викладати режисуру та сценарну майстерність. Продюсерську майстерність студентам викладатиме Валерія Сочивець – українська режисерка, продюсерка та сценаристка, роботи якої неодноразово отримували відзнаки в конкурсних програмах провідних українських та міжнародних фестивалів. Ще одним викладачем курсів стане оператор-постановник Сергій Ревуцький (працював над проєктами “Кріпосна”, “Скажене весілля 3”, “Полкан” та ін.). 

Продюсер, шоуранер та генеральний продюсер кінофестивалю «Миколайчук OPEN» Олексо Гладушевський на курсі розповість, як продати свою ідею та підготуватися до пітчингу. Драматургію монтажу викладатиме Марина Димшиць – режисерка монтажу, кінознавиця та режисерка з понад 10-річним досвідом роботи як в українських, так і міжнародних проєктах, яка викладала у HFBK University of Fine Arts Hamburg, Volkshochschule Hamburg. А про те, як організувати роботу на знімальному майданчику студентам розкаже Олексій Смоляр – другий режисер, режисер, продюсер (“Дике поле”, “Дача” та ін.)

“Це курс для тих, хто хоче у майбутньому працювати в кіно, але поки не знає, якою саме професію обрати, – говорить засновниця Української Кіношколи  Альона Тимошенко. – Наше завдання – занурити молодих людей у кіно, перевірити наскільки серйозними є їхні стосунки з кінематографом. А також – підготувати студентів до вступу на один із основних курсів Української Кіношколи, адже студенти будуть отримувати теоретичні знання і одразу ж застосовувати їх на практиці”. 

На курсі студентів очікують лекції про специфіку всіх етапів кіновиробництва, практика роботи в команді, практичні заняття з режисером та оператором, написання сценаріїв разом з професійним сценаристом, підготовка до реальних пітчингів та фідбек від представників української кіноіндустрії, робота з професійною технікою, а також зйомка короткометражного проєкту командою, яка переможе на пітчингу під час навчання.

Курс «Filmmakers» від Української Кіношколи стартує 7 листопада і триватиме чотири місяці. Подати заявку на участь можна на сайті Ukrainian Film School. 

Українська Кіношкола – провідна українська кіношкола, яка виховує нове покоління українських кінопрофесіоналів. Тут студенти здобувають якісну кіноосвіту, навчаючись у провідних фахівців української та міжнародної кіноіндустрії.