Українська прем’єра стрічки оскароносної Софії Копполи «Прісцилла» про дружину Елвіса відбудеться на 7-му Київському тижні критики

Представлена у Венеції картина ввійшла в програму фестивалю, яка тепер налічує 26 фільмів. Квитки вже в продажу.

Київський тиждень критики, який триватиме 12-18 жовтня у кінотеатрі «Жовтень», нещодавно представив шість картин міжнародної програми. До неї ввійшли гіти Канн і Берлінале. Тепер стала відома ще одна — остання стрічка, яку організатори тримали в секреті. На фестивалі покажуть біографічну драму про дружину Елвіса Преслі «Прісцилла» режисерки Софії Копполи («Труднощі перекладу», «Незаймані самогубиці»).

Кінематографістка представлена на фестивалі вже удруге — у 2017 році її фільмом «Фатальна спокуса» відкрився перший Київський тиждень критики.

Відправною точкою подій у фільмі стає 1959 рік. Прісцилла — юна донька американського військового, який несе службу в Німеччині. Дівчина сумує за безтурботним підлітковим життям в Америці й без вагань приймає від незнайомця запрошення на вечірку. Там вона зустрічає Елвіса Преслі — і  починається сповнена пригод і небезпек історія їхнього кохання, шлюбу та скандального розлучення.

За свою роботу в картині актриса Кейлі Спені («Погані часи в Ель-Роялі») отримала Кубок Вольпі Венеційського міжнародного кінофестивалю за найкращу жіночу роль. Елвіса ж у стрічці втілив Джейкоб Ейлорді — зірка серіалу «Ейфорія» та актор «Солодкого сходу», який теж покажуть на Київському тижні критики.

Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого є українські кінокритики й кінокритикині. Програма події складається з чотирьох секцій: міжнародної програми, секції «Фокус: Україна — Польща» з українськими та польськими гітами, міжнародної ретроспективи «Людина з кіноапаратом», присвяченої залаштункам кіноіндустрії, та української ретроспективи «Жіноча роль», присвяченої знаковим акторкам і створеної спільно з Довженко-Центром. Традиційно в межах події відбудеться нагородження Премією «Кіноколо». Сьомий Київський тиждень критики триватиме з 12 до 18 жовтня в кінотеатрі «Жовтень». Продаж квитків на фільми триває.