Українсько-французька історична драма ШТТЛ вийде в прокат 26 жовтня

Творча група фільму представила постер та оголосила дату прем’єри фільму в українських кінотеатрах.

У стрічці, спільного виробництва України та Франції, розвивається  історія єврейського поселення на Львівщині біля кордону  з Польщею. Події охоплюють  одну добу 21 червня 1941 року напередодні вторгнення фашистів на територію України. 

Назва фільму означає “містечко” на їдиш. Штетл – це типове єврейське поселення, яке існувало у Східній Європі до Другої світової війни. Режисер Аді Волтер прибрав з назви літеру “Е” – її відсутність якої символізує порожнечу, з якою стикаються герої стрічки.

Історична драма “ШТТЛ” є першою українською стрічкою, яка знята за технологією одного кадру (коли глядач не бачить монтажних склейок), у копродукції з французькими партнерами. 

Українська прем’єра фільму  відбулася в серпні ​​в межах 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю у Чернівцях. До цього “ШТТЛ” вже встиг завоювати любов міжнародного глядача на  провідних кінофестивалях: зокрема, фільм отримав приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі, брав участь в конкурсі London Film Festival, здобув нагороди “Найкращий художній фільм” на Berlin Jewish Film Festival та “Найкращий режисер-дебютант” на Atlanta Jewish Film Festival.

Історична драма “ШТТЛ” – з 26 жовтня в  кінотеатрах країни. Виробництво фільму: Ukrainian Producers Hub, Forecast Pictures у партнерстві з Apple Tree Vision за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Синопсис фільму: Червень 1941 року. У єврейському штетлі на Львівщині повним ходом йдуть приготування до весілля сина м’ясника і доньки рабина. Інтрига цієї, здавалося б, звичайної події полягає в тому, що наречена Юна любить іншого і він, Мендель… планує її викрадення.  Водночас до штетла наближається нацистський ескадрон смерті.

Країна: Україна, Франція

Виробництво: Ukrainian Producers Hub, Forecast Pictures у партнерстві з Apple Tree Vision за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Жанр: драма, історичний

Формат: повнометражний художній фільм

Режисер-постановник та автор сценарію: Аді Волтер

Продюсери: Маргарита Гребенчікова, Юрій Артеменко, Жан-Шарль Леві, Оліас Барко

Оператор-постановник: Володимир Іванов

Художник-постановник: Іван Левченко

В ролях: Мойше Лобел, Анісія Стасевич, Петро Ніньовський, Валерія Шпак, Олександр Єременко, Сол Рубінек