Українка отримала кінопремію Septimius Awards у категорії «Найкраща європейська акторка»

У Нідерландах українська акторка Ріта Бурковська перемогла на церемонії Septimius Awards у категорії «Найкраща європейська акторка».

Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, вона зіграла роль у стрічці “Бачення метелика” (Butterfly vision) Максима Наконечного.

Церемонія нагородження Septimius Awards відбулася в Амстердамі 26 вересня 2023 року.

“Стоячи тут, я просто хочу нагадати собі, чому було так важливо зіграти цю роль про війну на моїй Батьківщині. Якось я почула історію від українських волонтерів. Це було на початку російської агресії у 2014 році. Група українських волонтерів перевозила тіло загиблого героя. І в цей момент люди відверталися, ховали очі від українських волонтерів, від вантажівки, на якій був знак “Вантаж-200”, тобто, це означає перевезення тіл загиблих з фронту. І мені від цього стало так боляче. І я зрозуміла, що хочу бути частиною суспільства, яке хоче визнавати смерть загиблих героїв, яке хоче дивитися правді в очі. Тож дякую вам за те, що ви не відвертаєтесь. Я вважаю, що це дуже, дуже важливо”,

– сказала Бурковська зі сцени після вручення їй нагороди

Акторка також зазначила, що ця нагорода присвячена захисникам України.

“Всі наші серця та думки з людьми, які борються за незалежність нашої країни. Вони зараз знаходяться на передовій і кожен момент для них може стати останнім”,

– сказала Бурковська.

Фільм розповідає про аеророзвідницю з позивним “Метелик” та виклики, з якими вона стикається після того, як повертається з полону. Головні ролі виконали Ріта Бурковська, Любомир Валівоць, Наталка Ворожбит, Мирослава Витриховська-Макар.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства культури та інформаційної політики України, Eurimages, Чеського кінофонду, Хорватського аудіовізуального центру, Шведського кіноінституту, Українського культурного фонду та Українського інституту.

Septimius Awards — це престижна кінонагорода, яка зосереджена на відкритті нових незалежних талантів, підтримує візіонерські фільми, об’єднує всі аспекти кінопроцесу та різні жанри, включаючи художні та документальні фільми, анімацію, телесеріали та сценарії.

Укрінформ