Ван Піс: жуйка від Нетфлікса

Ох, цей Нетфлікс! Примусив мене переглянути перший сезон “Ван Піс”. Попередня спроба подивитися щось з цього світу провалилася. Це був повнометражний фільм, у якому перші 40 хвилин на екрані просто була палуба корабля і нічого не відбувалося, а тільки сперечалися голоси. Так я запам’ятав.

Ось і з’явилося творіння від потокового сервісу. Трейлери, кастинг і участь творця світу Ейітиро Оди обіцяли багато. Але для мене все пішло не так. Серіал виявився черговою жуйка від Нетфліксу.

У ньому немає нічого поганого. Актори, сценарій і візуальний ряд на хорошому рівні. Але все це не працює на мене, оскільки я не занурений у світ. Я не розумію купу всього, що відбувається. Загалом, я не оцінив цей світ.

Ще однією проблемою став головний герой і його оточення. Нам багато дають експозицій про них, але жодного співпереживання не виходить. Герої надто банальні та прямолінійні. Нами подавалася надії, але все звелося до стандартних сценарних тропів. Незвично таке спостерігати від манги чи аніме.

Підхід Нетфліксу мені нагадав його недавні творіння “Ковбой Бібоп” і “Тетрадь смерті”. Де внутрішній світ і суперечливі персонажі звелися до банальності. Нічого цікавого і складного у дієвих особах немає.

Збоку мені здавалося, що “Ван Піс” про персонажів, а не сюжет. Нетфлікс виніс сюжет на передній план, і мені абсолютно не хочеться дивитися продовження. Хоча я спробую подивитися 3 серії 2 сезону і приму рішення.