«Літургія протитанкових перешкод». The New Yorker опублікував фільм Дмитра Сухолиткого-Собчука.

Онлайн-прем’єра документального фільму «Літургія протитанкових перешкод»  режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука відбулась у відомому американському виданні The New Yorker. Стрічку опублікували на сайті та ютуб-каналі ресурсу. 

Режисер фільмував дії картини в перші місяці повномасштабного вторгнення росії в Україну. У кадрі  робота трьох львівських скульпторів Романа Сови, Сергія Данько, Андрія Голдія. Чоловіки створювали  скульптурні ансамблі постатей Ісуса Христа для хресних ходів релігійних громад.  Коли ж почалась війна, вони почали зварювати металеві протитанкові перешкоди. 

Режисер зафіксував момент, коли у одному місці і в той самий час створюються речі для релігійних та воєнних потреб цими ж майстрами.

Виробництво «Літургії протитанкових перешкод» профінансувало одне з найпопулярніших світових видань The New Yorker, а продюсером виступив штатний режисер Даніель Ломброзо. 

Світова прем’єра стрічки відбулася 13 серпня 2022 року на «Sarajevo Film Festival» – стрічка відкрила документальну програму фестивалю. Далі робота взяла участь у понад 80 міжнародних фестивалях, серед яких IDFA, Toronto International Film Festival, американський кінофестиваль незалежного кіна «Sundance Film Festival», DOC NYC, New York’s documentary festival, Clermont-Ferrand ISFF та інших.

Синопсис :

Реальність в Україні поділилась на два періоди — до війни та після. Кожен громадянин намагається бути корисним у цьому загальнонаціональному спротиві. Українці змінюють свої професії та пристосовуються до потреб військового часу. У художніх майстернях скульптори виготовляють протитанкові перешкоди. Мовчазні постаті українських діячів, янголів, козаків та множинні копії Ісуса Христа, наче теракотова армія, завмерли в очікуванні нових творінь. Майстри зварюють металеву оборону для Збройних Сил України.