Мій ОМКФ 2023. Або Чернівці це не Одеса.

Відвідував 26 сеансів. Для Одеського фестивалю це дуже мало.

Сучасність накладає свій відбиток. Фестиваль уже досить успішний, для мене, трьом фільмам я міг поставити оцінку “Так Так”. Це фільми: “Ми не згаснемо”, “Хліб та сіль”, “На Адаманті”. Приємно, що навіть український фільм у цьому списку. Вибір може і банальний, але я банальний глядач.

Дуже здивований, що й оцінку “Ні Ні” також отримало 3 фільми. Очікував, що буде більше негативу. Ось цей список: “Звідки куди”, “Область героїв”, “Сашенька”. Велике розчарування, що всі фільми українські. Дуже хотів би побачити поганий іноземний фільм. Мені цього не вистачило.

Головне відчуття від 14-го міжнародного фестивалю – що він проходить в Україні. Це дуже важливо. Коли 13-й проходив за кордоном, це дуже погано сказалось на кінопроцесі, який і так страждає. Є й інше відчуття. ОМКФ із 3-4 сезону став для мене зразково-показовим фестивалем. Я не так багато відвідував закордонних, але навіть ті 5 фестивалів були організовані гірше. У 14-й редакції проявилися всі організаційні проблеми українських фестивалів. У мене просто зникло відчуття, що це ОМКФ. Склалося враження, що втрачено унікальне обличчя.

Ще одним аспектом Одеського форуму було, що туди приїжджало дуже багато людей, прямо чи опосередковано пов’язаних із кіно- та серіальним процесом. Виникало багато неформальних і формальних розмов і проектів. У Чернівцях цього дуже мало… Але не фестиваль у цьому винен. Поки росіяни скидають бомби, нормального спілкування не чекати.

Порадувало локації для показів. Миколайчук-центр і кінотеатр “Чернівці” – спеціальні місця для показів. Вони трохи випереджають театр імені Водяного.

Окремо про програму. Вона, зважаючи на обставини, хороша. Просто здивований, що кілька фільмів були в прокаті кілька місяців тому або стартували через 1-2 дні. Здивований і досі не зрозумів цього. Мабуть, як і в Каннах, показують “Трансформерів” і “Маверіка 2”.

Взагалі, я радий, що фестиваль пройшов в Україні. Я зміг його відвідати, познайомитися з цікавими людьми. Чернівці – хороший місто, і думаю, що там повинен бути кінофестиваль. Але я хочу поїхати на Одеський кінофестиваль до Одеси.