Кінофестивальна прем’єра українсько-французької історичної драми «ШТТЛ».

Стрічку вперше показали українському глядачеві в рамках 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю у Чернівцях.

Історична драма «ШТТЛ» є першою українською стрічкою, яка знята за технологією одного кадру (коли глядач не бачить монтажних склейок), у копродукції з французькими партнерами. Фільм триває 114 хвилин і створений у монохромній тональності. 

Спеціально для фільмування стрічки збудували ціле село – штетл, північніше від Київщини, у селі Ровжи.

«Там було 18 будинків, три з яких висотою 6 метрів. 6 будинків привезли з Житомирської та Чернігівської областей. Деякі із них відтворювали повністю з нуля, як-от синагогу збудували за фотокартками, по свідченнях. На будівництво такого села пішло близько трьох місяців. Це село побудовано у формі вісімки, бо фільм знято однокадрово. Глядач ніби перебуває разом із героями»,

– розповіла Ольга Пантелеймонова, генеральна директорка компанії-виробника «Ukrainian Producers Hub»

У творчої команди є задум: передати відтворене село місцевій громаді, яка зможе перетворити його на справжній музей. 

Штетл – це єврейське містечко. І хоча в назві є літера «Е», французький режисер-постановник Еді Уолтер прибрав її і нібито створив умовну порожнечу – для кращого розуміння картини.

У стрічці розвивається драматична історія єврейського поселення на кордоні України та Польщі – на Львівщині. Увесь фільм охоплює одну добу 21 червня 1941 року. Є також лінія кохання, де дівчину видають заміж за небажаного парубка. А її хлопець повертається із Києва до села для того, аби її викрасти. Все закінчується вторгненням фашистів і початком війни. 

Цього року українсько-французька історична драма «ШТТЛ» отримала одну з найвищих нагород – приз глядацьких симпатій – на Римському міжнародному кінофестивалі, який проходив в італійській столиці. Окрім цього, стрічку було відібрано до лайнапу London Film Festival разом із новими роботами Гільєрмо дель Торо, Азіфа Кападіа та інших всесвітньо відомих режисерів. В липні цього року «ШТТЛ» було представлено членам Палати представників Конгресу США.

В найближчих планах – участь у конкурсі на представлення України на премії «Оскар». Український Оскарівський комітет вже почав відбір фільмів, які матимуть право представити нашу країну на 96-й премії Американської академії кінематографічних мистецтв та наук «Оскар». Приймання заявок відкрили 22 серпня і триватиме воно два тижні – до 5 вересня включно.