Місія Стоун | Рецензія

«Місія Стоун» / Heart of Stone

Жанр шпигунський бойовик

Режисер: Том Гарпер

У ролях: Галь Гадот, Джеймі Дорнан, Маттіас Швайґхьофер, Арчі Мадекве, Алія Бхатт

Прем’єра Netflix, Рік випуску 2023

Емоджі рецензія: 🎬🤔🌟🏎️🛵❄️🪂🖊️🎭🪄🔍🎭🤷‍♂️❓❓🎥🍿🔎🤸‍♀️👁️👄👁️ 

Твіт рецензія:  “Місія Стоун” з Галь Гадот – розчарування. Фільм більше зосереджений на каскадерських трюках, ніж на історії чи персонажах.

Почну з назви, а не з фільму. Моя англійська далека від бездоганності, але здається, що “Місія Стоун” або “Кам’яне Серце” – це досить прозаїчні назви. Вони не є грами слів, як “Неможливе”, але я не зміг придумати нічого краще. Залишмо переклад на піклування професіоналів.

Трейлери й промоматеріали фільму спробували повторити “Місія нездійсненна”. У фільмі є містечкові перегони, мотоциклетна перегонка, сніжне катання та навіть авіакатастрофа. У фільмі цього так багато, але це були лише каскадерські трюки.

Режисер Том Гарпер разом зі сценаристами Грегом Рукою й Елісон Шредер не вносять у жанр нічого нового. Плюс автори так і не змогли вибрати, в якому тональності розповідають. Спроба грати одночасно на полі іронічної “Місія нездійсненна” і “серйозної” шпигунської саги “Агент 007” провалилася. Слідування відомими тропами, використання шаблонів роблять сюжет і діалоги сумними.

Сценаристи здаються зацікавленими лише в тому, щоб створювати трюки. Вони не намагаються створити цікаву історію чи персонажів. У результаті, фільм відчувається як сукупність сцен, які не пов’язані між собою.

Сюжетна частина також містить багато невідповідностей. Наприклад, чому у світі є лише один суперпроцесор? Як можуть злочинці фінансувати свої операції? Чому деякі персонажі можуть втекти від правосуддя без наслідків?

Робота Галь Гадот, Джеймі Дорнана, Маттіаса Швайґхьофе трохи розбавляє шаблонність сюжету. Але тільки на перших хвилинах свого з’явлення. З кожною наступною сценою та фразою акторам зазвичай немає що робити або грати. Вони просто є в кадрі, а іноді про них просто забувають. 

Фільм міг поповнити колекцію “guilty pleasure” від Netflix, але це не станеться. Можливо, коли я включу цей фільм, щоб подивитися, як Галь Гадот і її каскадери рухаються в монтажних і погано продуманих хореографічних битвах.