«КІНОБУКЕТ» ПРЕЗЕНТУЄ ПРОЄКТ «КУЛЬТУРА vs ВІЙНА»

 Вже четвертий рік поспіль Асоціація «Дивись українське!» формує кінопрограму та кінопокази на фестивалі високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. 

       «КіноБукет» вже можна називати фестивалем у фестивалі. Ретельно відібрані командою Асоціації стрічки і кінопрем’єри фільмів, – набувають найбільшого розголосу і резонансу серед відвідувачів Bouquet Kyiv Stage та виділяються серед інших подій фестивалю, створюючи змістовну атмосферу та спрямовують до роздумів.

      На цьогорічному «КіноБукеті» Асоціація «Дивись українське!» також представляє і презентує три нові документальні короткометражні фільми проєкту «Культура vs війна», головною складовою яких є цикл розповідей про війну через власні історії та спогади українських музикантів, кінематографістів, письменників, фотографів та інших культурних діячів. 

       Окрім прем’єри фільмів, у «Будинку Митрополита» та «Софійському саду» будуть представлені фотовиставки героїв проєкту «Культура vs війна»: кінооператора Сергія Михальчука, який наразі служить у лавах ЗСУ та військових фотографів Костянтина та Влади Ліберових, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф працюють на найгарячіших позиціях фронту.

        На локації «Під ясенем» відбудеться бесіда на тему «Культура vs війна» із сучасною українською філософинею та публічною інтелектуалкою, Наталією Кривдою та її гостями. 

        У кінозалі в «Хлібні» всі дні фестивалю глядачів чекає справжній «КіноБукет» – 25 короткометражних українських фільмів, а також допремʼєрний показ «20 днів у Маріуполі» (реж. М. Чернов). У «Софійському саду» відбудуться допремʼєрні покази: «Я і Фелікс» (реж. І. Цілик) та «Відблиск» (реж. В. Васянович).  

        «Бути вільними щоб творити!» на цей вислів кобзаря та рядового ЗСУ Тараса Компаніченка ми орієнтуємося з початку широкомасштабної війни. Добірка фільмів цьогорічного «КіноБукету» спроба переосмислити, прожити спільно виклики війни та одночасно підтримати нашу мотивацію, вперто рухатися до Перемоги, підтримувати українське військо, підкорювати цю дорогу крок за кроком»

– говорить Андрій Різоль, продюсер фестивалю «КіноБукет» та проєкту «Культура vs війна», Голова правління Асоціації «Дивись українське!»

        Програмний директор фестивалю «КіноБукет» Володимир Войтенко про цьогорічну добірку стрічок:

«Культура проти війни. Про це – цьогорічний «КіноБукет». Понад 30 фільмів, де прямо чи опосередковано українці борються на суспільному-особистому-побутовому рівнях за свій європейський світогляд, за наше життя. «Культура vs війна». За цим гаслом ми покажемо низку стрічок про митців при зброї. І йдеться не тільки про кінематографістів чи музикантів. Вони воюють, аби ми повноцінно жили. Головні в кінематографі не актори, оператори, продюсери чи режисери. Головними є глядачі. А ви різні. Різними кольорами для вас заграє й «КіноБукет».

ПОДІЇ ПРОЄКТУ «КУЛЬТУРА VS ВІЙНА» НА BOUQUET KYIV STAGE:

  • 18 серпня, 15:00 – відкриття фотовиставки Влади і Костянтина Ліберових (локація «Будинок Митрополита»);
  • 18 серпня, 17:00 – відкриття фотовиставки Сергія Михальчука (локація «Софіївський сад»)
  • 19 серпня, 16:30 – бесіда з сучасною українською філософинею, публічною інтелектуалкою, докторкою філософських наук, професоркою кафедри української філософії та культури Київського Національного університету ім. Т. Шевченка Наталією Кривдою (локація «Під ясенем»);
  • 19 серпня, 18:00прем’єра трьох документальних новел проекту за участі

продюсера проєкту Андрія Різоля, програмного директора «КіноБукету» Володимира Войтенка (локація «Софіївський сад»):

«Культура vs війна. Тарас Компаніченко», 

«Культура vs війна. Сергій Жадан», 

«Культура vs війна. Влада й Костянтин Ліберови» 

Довідкова інформація: Комплексний проєкт «Культура vs війна» був ініційований у травні 2022 року Асоціацією «Дивись українське!» з метою посилення підтримки України у світі у війні, яку веде рф. Головною складовою проєкту «Культура vs війна» є цикл документальних фільмів, в яких його герої – українські музиканти, кінематографісти, письменники, фотографи та інші культурні діячі, – розказують про війну через власні історії та спогади. У межах проєкту створюються 6 короткометражних фільмів-новел та 1 повнометражний: документальні історії кінооператора Сергія Михальчука, гурту «Антитіла», режисера  Ахтема Сеітаблаєва, подружжя фотохудожників Влади і Костянтина Ліберових, кобзаря  Тараса Компаніченка, письменника Сергія Жадана

Команда проєкту: режисер – Кадім Тарасов; оператор-постановник – Юрій Грузінов; продюсер – Андрій Різоль; виконавчий продюсер – Аліна Краснянська; менеджер проекту від ЄС – Марко Ферраро; креативний продюсер – Святослав Різоль; оператори – Денис Дужник, Олег Руз, Юлія Большинська.

Офіційний YouTube канал проєкту: https://www.youtube.com/@user-dl9dt5gn4y