«Памфір» виходить на Takflix

5 серпня кримінальна драма «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука виходить на Takflix. Стрічка буде доступна з англійськими субтитрами на території України.

«Памфір» – сімейна драма, що розгортається в українському селі поблизу кордону з Румунією. Леонід (на прізвисько Памфір) повертається із заробітків у Польщі до родини. Син, який хоче затримати тата до Маланки, підпалює його документи в церкві. Через необачність підлітка спалахує пожежа. Щоб відплатити за наслідки, Памфір змушений пригадати кримінальне минуле.

Головну роль у стрічці виконав Олександр Яцентюк. Також у фільмі зіграли Соломія Кирилова («Leopolis night»), Олександр Ярема («Номери»), Олена Хохлаткіна («Як там Катя?»), Іван Шаран («Спіймати Кайдаша»).

Ідея фільму виникла у Дмитра Сухолиткого-Собчука ще в студентські роки, коли він знімав документальну стрічку «Красна Маланка» (2013) у селі Красноїльськ у Чернівецькій області. Перший тритмент режисер написав у 2016 році. До початку зйомок команда фільму їздила в експедиції, щоб краще зрозуміти атмосферу регіону та дух людей, які там проживають.

Зйомки фільму відбувалися в Івано-Франківській і Чернівецькій областях. Відібрані локації знаходилися у шістнадцяти населених пунктах.

Видання про кіно Moviegram суб’єктивно назвало «Памфір» «найкращим фільмом часів Незалежності». Cineuropa зазначили, що картина Дмитра Сухолиткого-Собчука є оригінальним українським фільмом, не схожим на все, що вони бачили раніше.

Музику для стрічки написала Летиція Пансанель-Ґаррік. Французьку композиторку нагродили на фестивалі Les Arcs International Film Festival за найкращий супровід до фільму.

Прем’єра фільму відбулася на Каннському кінофестивалі в 2022 році. «Памфір» відзначили у категорії  «Найкращий фільм» на Каїрському міжнародному кінофестивалі. Також стрічка брала участь у Міжнародних кінофестивалях у Карлових Варах та Роттердамі, взяла 5 нагород на національній премії кінокритиків «Кіноколо» та отримала відзнаки на фестивалі 

10% з кожного квитка Takflix передає фонду «Повернись живим», ще 50% – творцям кіно. 

Дмитро Сухолиткий Собчук – український режисер, що зняв фільми «Красна Маланка», «Штангіст», «Памфір».

Фільм