Стрічка «Вересень» із Миколою Вереснем та Лесем Подерев’янським виходить в обраних кінотеатрах

У Києві та Львові пройдуть спеціальні покази фільму за участі творчої групи.

На великі екрани виходить чорна треш-комедія «Вересень». Головну роль у картині виконав журналіст і телеведучий Микола Вересень. Також у фільмі зіграли художник і письменник Лесь Подерев’янський, музикант (а нині військовий) Мирослав Кувалдін, лідер гурту «Кому вниз» Андрій Середа, режисерка Марися Нікітюк, актори Михайло Жонін, Олег Примогенов, Євген Матвієнко, Людмила Єфіменко, Остап Дзядек, Ганна Адамович, Роман Мацюта, Сергій Солопай та інші. Переглянути офіційний трейлер картини можна тут.

Прокат стрічки обмежений — подивитися її можна лише в обраних кінотеатрах у короткий проміжок часу:

  • У Львові 7 серпня відбудеться єдиний показ в кінотеатрі «Планета кіно» (Forum), стрічку особисто представить виконавець головної ролі Микола Вересень. 
  • У Харкові 10 серпня відбудеться єдиний показ в кінотеатрі «Планета кіно».
  • У Києві 9 серпня відбудеться урочиста прем’єра в Будинку кіно за участі творців картини (стрічку представлять актори Микола Вересень, Остап Дзядек і Сергій Солопай, продюсер Ігор Савиченко та інші). Подивитися стрічку в кінотеатрах «Планета кіно» в ТРЦ Blockbuster Mall і River Mall можна буде протягом 10-13 серпня. У кінотеатрі «Жовтень» прокат триватиме 10-16 серпня (13 серпня о 14:50 відбудеться спеціальний показ із обговоренням за участі Миколи Вересня та Леся Подерев’янського).

Сюжет картини розгортається на початку 2010-х. Актор Микола Вересень гине на знімальному майданчику, виконуючи роль царя Івана Грозного. Тепер чорти, які думають, що він і є Грозний, намагаються всіма можливими способами затягти його до пекла. Історія перестрибує у часі та просторі, у кадрі з’являються менти-вампіри у ролі чортів, гуцули-пияки у ролі ангелів й інші містичні істоти.

Українська прем’єра «Вересня» відбулася в червні на «Миколайчук Open», а програмний директор фестивалю Алекс Малишенко назвав роботу «непересічним фільмом із дуже чорним гумором та усіма ознаками майбутньої культовості».

Сценарист і режисер — Георгій Фомін. Автор не дожив до прем’єри — він помер у 2020 році.

Фільм створила кінокомпанія «Директорія кіно» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Продюсери: Ігор Савиченко, Роман Климпуш та Володимир Філіппов.

Дистриб’ютор — «Артхаус Трафік».

Стрічка «Вересень» вийде в обмежений український прокат 10 серпня — побачити її буде можливо тільки в обраних кінотеатрах.