Барбі | Рецензія

Синопсис: Життя у країні Барбі — це означає стати ідеальною істотою в ідеальному місці. Але є одна застережлива думка: якщо ви не потрапите у пастку екзистенційної кризи. Або не опинитесь на місці Кена.

Фільм “Барбі”, режисеркою якого є Ґрета Ґервіґ, а сценарій написаний нею ж та Ноєм Баумбахом, виходить насамперед на дослідження різних важливих тем, таких як ідеалізм, гендерні ролі та самоідентифікація. Перед нами розгортається яскравий і барвистий світ, привабливий та суперечливий одночасно. Фільм сміливий і новаторський, і не залежно від того, чи вам сподобається, чи ні, він безперечно змусить вас задуматися.

Аналізуючи “Барбі”, важко не відзначити його форму, яка дещо заплутує сюжет. Гротеск тут, на жаль, не досягає рівня розумного трешевого кіно, і стиль режисерки може виявитися надокучливим для деяких глядачів. Зате стиль гризеться, як москіт, і це може стати дійсно надокучливим. Проте, ці погляди варто розглядати як оригінальний підхід до створення фільму.

Після перегляду “Барбі” можливо, ви тимчасово почували, що один зі світів, представлені в стрічці, є реальними. Але гадаю, що вони лише відображають один одного, як дзеркала. І, хоча варто відзначити окремі сцени, які намагаються показати реальність маскулінного світу, це недостатньо, щоб повністю повірите в це.

Сценарій заслуговує на похвалу за підняття важливих тем, однак, виникає питання, кому саме вони призначені. Глядачі можуть відчувати відсутність емпатії до персонажів, що, безперечно, стає деяким недоліком фільму. Єдиним позитивним винятком може стати персонаж Кена Райна Ґослінґ, але його дальший розвиток залишається несуттєвим.

“Барбі” має свої слабкі моменти – герої не повністю опрацьовані, а сюжет часом може здаватися занадто прямолінійним. Проте, не можна не визнати майстерне опрацювання фільму, зокрема, багато дрібниць та експресивних посилань як до світу Mattel, так і до класичного кінематографа, а також іронічного посилання WB до своїх проєктів.

Взагалі, “Барбі” є складним і цікавим фільмом, який, безперечно, залишить свій слід у культурі. Однак, не кожен глядач знайде йому спільну мову, і варто зазначити, що цей фільм, можливо, не для всіх.