Мультфільм «Паця» з шортлиста «Оскару» вийде в серпні

Для всієї родини: створена в техніці стоп-моушн історія про порося, яке стало домашнім улюбленцем.

24 серпня на великі екрани українських кінотеатрів вийде комедійний анімаційний фільм для всієї родини «Паця». Стрічка увійшла до шортлиста цьогорічної Премії «Оскар» у категорії «Найкращий анімаційний фільм».

Головна героїня отримує на свій дев’ятий день народження порося від дідуся. Її батьки не надто зраділи такому подарунку, тож дівчинці дозволяють лишити пацю лише за умови, що її дресуватимуть. Але раптом виявляється, що в дідуся з’явилися свої плани на тваринку.

Картину створила нідерландська режисерка Маша Гальберштад — фанатка книг Роальда Дала («Чарлі і шоколадна фабрика», «Фантастичний містер Лис», «Матильда»). «Паця» натхненна, зокрема, його творчістю та сповнена відповідних атмосфери та гумору.

Завдяки високому рівню деталізації, мультфільм не уник порівняння в медіа з роботами легендарної студії Aardman, відомої стрічками «Воллес і Громіт», «Баранчик Шон» і «Втеча з курника».

Світова прем’єра «Паці» відбулася на 72-му Берлінському міжнародному кінофестивалі у програмі Generation Kplus. У Нідерландах, на батьківщині мультфільму, «Паця» стала глядацьким гітом та отримала звання «Золотого фільму», перетнувши позначку в 100 тисяч проданих квитків. Також на Нідерландському кінофестивалі картина отримала 3 нагороди «Золоте теля»: за Найкращі фільм, режисуру та роботу художника-постановника. «Паця» стала першим анімаційним фільмом, який отримав головний приз.

Українська прем’єра відбулася на 10-му ювілейному Чілдрен Кінофесті. У кінотеатрах стрічка виходить 24 серпня.