
Проєкт «КУЛЬТУРА vs ВІЙНА» презентуав онлайн-прем’єру другого документального фільму циклу «КУЛЬТУРА vs ВІЙНА. СЕРГІЙ МИХАЛЬЧУК»
Це історія митця, кінооператора, який у вирішальний для країни момент став на її захист. Це історія воїна, чиєю основною зброєю залишається творчість.
Посилання на новелу «Культура vs війна. Сергій Михальчук»:
21 червня, у річницю створення поп-рок-гурту «Антитіла», проєкт «КУЛЬТУРА vs ВІЙНА» презентував всесвітню онлайн-прем’єру першого фільму циклу за участі музикантів гурту.
Новела «Культура vs війна. АНТИТІЛА»:
До початку повномасштабного вторгнення рф кінооператор Сергій Михальчук знімав художні фільми, які дивилися в Україні та світі. До його доробку входить близько 40 кінокартин, 4 з яких номінувалися на премію «Оскар» та отримали десятки світових нагород за кращу операторську роботу. Володар «Срібного ведмедя» Берлінського кінофестивалю та десятків світових нагор

«Образи, які надовго залишаться в памʼяті», – такими словами відзначив операторську роботу митця американський кінорежисер Даррен Аронофскі, який очолював журі 65-го Берлінського міжнародного кінофестивалю 2015 року. Сергій Михальчук працював над такими картинами, як «Мамай», «Ілюзія страху», «Параджанов», «Поводир», «Дике поле», «Екс», «Довбуш» та іншими. Автор 7 персональних фотовиставок.
«Крім автомата, у нас є ще камера. І ми можемо зробити так, що цю історію, цю війну запам’ятають», – каже кінооператор та воїн ЗСУ Сергій Михальчук. В одному з інтерв’ю Сергій згадує, що його багато разів запрошували працювати в Голівуді, проте він вирішив залишитись на батьківщині. Зараз Сергій Михальчук служить у Збройних силах України, але не розлучається з камерою, документуючи нашу боротьбу у цій кривавій війні, яку розв’язала рф. «Culture vs war. Serhii Mykhalchuk». A teaser of the documentary:
З початку нападу рф на Україну, фокус Сергія Михальчука повністю змістився на невигадані, реальні історії. Взявши камеру до рук в першу добу вторгнення, він і досі щодня фіксує події та учасників війни.
Фото Сергія евакуації з Ірпеня, знищеного найбільшого на планеті літака «Мрія», зруйнованих ракетами будинків, вбитих цивільних людей облетіли весь світ, демонструючи звірячу жорстокість агресорів рф.
Проєкт «Культура vs війна» створюється у форматі документальних свідчень та оповідей. Історій, переживань та світоглядних міркувань людей, які є творцями, носіями та одночасно стали захисниками української ідентичності та культури. Це війна очима наших героїв. Трейлер проєкту «Культура vs війна» тут:
Команда проєкту:
Режисер – Кадім Тарасов
Оператор-постановник – Юрій Грузінов
Продюсер – Андрій Різоль
Виконавчий продюсер – Аліна Краснянська
Менеджер проекту від ЄС – Марко Ферраро
Креативний продюсер – Святослав Різоль
Оператори – Денис Дужник, Олег Руз, Юлія Большинська
Довідкова інформація: Комплексний проєкт «Культура vs війна» був ініційований у травні 2022 року з метою посилення підтримки України у світі у війні, яку веде рф. Головною складовою проєкту «Культура vs війна» є цикл документальних фільмів, в яких його герої – українські музиканти, кінематографісти, письменники, фотографи та інші культурні діячі, – розказують про війну через власні історії та спогади.

У межах проєкту створюються 6 короткометражних фільмів-новел та 1 повнометражний: документальні історії кінооператора Сергія Михальчука, гурту «Антитіла», режисера Ахтема Сеітаблаєва, подружжя фотохудожників Влади і Костянтина Ліберових, кобзаря Тараса Компаніченка, письменника Сергія Жадана.
Починаючи з 21 червня раз на 3-4 тижні відбуватимуться онлайн-прем’єри документальних фільмів циклу. До повнометражного фільму проєкту, офлайн-прем’єра якого планується у вересні, окрім героїв кіноновел, також увійдуть: кінорежисер Михайло Іллєнко, актори Євген Нищук, Дмитро Лінартович та Олексій Тритенко, кінооператори Ярослав Пілунський та Юрій Грузінов ін.
Офіційний YouTube канал проєкту тут: https://www.youtube.com/@user-dl9dt5gn4y
Проект створюється Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» за підтримки European Union in Ukraine, Фонд «МХП-Громаді” та компанії «ВАВІЛОН».