10-й Чілдрен Кінофест оголосив переможців

Завершився ювілейний міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків. Понад 30 000 глядачів і глядачок долучилися до безкоштовних показів у кінотеатрах і онлайн та обрали найкращу дитячу стрічку. Також названі результати Дитячого кіноконкурсу.

9 липня завершився 10-й Чілдрен Кінофест. Цього року Ґран-прі фестивалю за підсумками глядацького голосування здобула іспанська комедія «Душа команди», отримавши 4,69 бала з 5. Фільм розповідає про черницю, яка засновує у школі-інтернаті футбольну команду, щоб упоратися з бешкетними вихованцями.

Також у межах фестивалю всьоме відбувся Дитячий кіноконкурс. Організатори отримали понад 100 заявок з усієї України, серед яких обрали 20 фіналістів. Переможців визначило професійне журі українських кінематографістів: режисерка анімаційного фільму «Мавка. Лісова Пісня» та авторка мультсеріалу «Пес Патрон» Олександра Рубан, режисер і сценарист стрічки «Памфір» Дмитро Сухолиткий-Собчук та акторка Римма Зюбіна («Гніздо горлиці», «Люся Інтерн»). Нагородження відбулося на церемонії закриття Чілдрен Кінофесту в Будинку кіно.

Результати Дитячого кіноконкурсу:

  • Ґран-Прі (нагорода в розмірі 10 000 грн) — анімаційна робота «Вниз по скелі» 13-річного Матвія Глазунова з Мукачева (Закарпатська область). Картина про небезпечну пригоду золотошукача натхненна оповіданням Джека Лондона «Жага до життя». Матвій Глазунов став володарем Ґран-Прі Дитячого кіноконкурсу Чілдрен Кінофесту вдруге — у 2021 році він переміг із роботою «Мелісса», а у 2022 році здобув приз за Найкращий анімаційний фільм у віковій категорії 11—14 років з роботою «Чорний лютий».
  • Найкращий анімаційний фільм у категорії 7—10 років (5 000 грн) — «Казка про Галушку» — історія про пошуки свого місця у житті (режисерка Мирослава Троцька, 8 років, м. Полтава).
  • Найкращий ігровий фільм у категорії 7—10 років (5 000 грн) — «Червона Шапка» — сучасний погляд на класичну казку (режисер Влад Потатуєв, 10 років, м. Вінниця).
  • Найкращий анімаційний фільм у категорії 11—14 років (5 000 грн) — «У пошуках нового елемента» — фантастична стрічка про космічну експедицію до нововідкритої планети (режисер Білик Михайло, 12 років, м. Дніпро).
  • Найкращий ігровий фільм у категорії 11—14 років — «Біженці з моря» про весняну риболовлю, яка обернулася неочікуваною зустріччю (режисер Ярослав Булгаков, 12 років, м. Фастів Київської області).
  • Приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів та нагороду у розмірі 7 000 грн отримала анімація «Подорож до Кукурудзяної країни» про сповнену небезпек мандрівку команди друзів (режисер Крайовий Назар, 13 років, м. Черкаси).
  • Згодом фільми-фіналісти можна буде переглянути на YouTube-каналі Чілдрен Кінофесту.

10-й міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків Чілдрен Кінофест відбувся в гібридному форматі. Покази, які тривали в кінотеатрах Києва, Львова, Одеси, Дніпра, Полтави, Вінниці, Житомира, Луцька, Хмельницького та Чернігова, зібрали понад 18 000 глядачів і глядачок. Спеціальну ювілейну програму (добірку фільмів-переможців Чілдрен Кінофесту попередніх років) в онлайн-кінотеатрі подивилися майже 15 000 разів. Найпопулярнішою стрічкою онлайн-кінотеатру стала торішня переможниця «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке».

Почесним амбасадором фестивалю у 2023 році став Євген Філатов — музикант, композитор, аранжувальник, продюсер, член Європейської кіноакадемії, композитор та ведучий YouTube-проєкту «Як звучить Україна», фронтмен  гурту The Maneken, композитор і саундпродюсер ONUKA та батько двох дітей.

Наступного року фестиваль відбудеться традиційно після закінчення навчального року — з 31 травня до 9 червня.