Неймовірний 20: ювілейний Docudays UA у цифрах

20 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA вийшов особливим! Ми (спів)творили його разом з вами впродовж двох десятиліть, і цього разу — знов було незабутньо! Дякуємо нашій команді, відданим глядач(к)ам, партнер(к)ам, донорам. І, найголовніше, ЗСУ, які тримають небо, а ми маємо змогу збиратися всі разом. Підбиваємо підсумки ювілейного випуску!

За орієнтовними підрахунками участь у роботі над фестивалем взяли близько 600 людей: це наші 47 гостей, 59 учасників/-ць, 73 партнер(к)и, індустрія, 18 регіональних координаторів/-ок Мандрівного фестивалю Docudays UA, 102 волонтер(к)и та команда зі 120 осіб. Уперше в житті приїхали в Україну, подолавши складний шлях, члени та членкині журі: Ева Кріжкова зі Словаччини, Куйтім Чашку з Албанії та Марко Ґрба Сінґх із Сербії. 

Починаючи з травня ми віддали у ваші надійні руки близько 225 абонементів. Понад 250 квитків ми передали безкоштовно — пенсіонер(к)ам і військовим. Онлайн-продажі сягнули цифри у 3500, близько 3800 відвідувань кіносеансів було заброньовано за акредитаціями.

За час фестивалю ми втілили колаборації з 20-ма всеукраїнськими ЗМІ. Для підготовки матеріалів, оглядів, текстів і статей акредитувалися понад 100 журналістів/-ок.

Ми надрукували 13750 бланків для глядацького голосування. Завдяки українським повітряним силам оборони, перечекали в безпеці три повітряні тривоги. Лише за період фестивалю та глядацьких днів наша онлайн-спільнота збільшилася на 1326 підписників/-ць у соцмережах. 

15 подій правозахисної програми Rights Now! та «Архіву війни відвідали 463 людини. До переглядової кімнати «Архіву війни» завітало 120 гостей. На прем’єрі документального фільму «Свідки», створеного на основі медіаматеріалів «Архіву війни» побувало 40 кіноглядачів/-ок.

Дві офлайн-події Міждисциплінарної мистецької програми DOCU/СИНТЕЗ відвідало 60 учасників/-ць. Близько 45 людей занурилися в аудіоінсталяцію, а інсталяцію Євгена Арлова «За вікном», створену на основі відеосвідчень «Архіву війни», здається, подивилися всі відвідувачі/-ки фестивалю!

Майстерню DOCU/КЛАС за три події наживо відвідали: 11 спікерок/-ів, три модератор(к)и, 105 глядачок/-ів та двоє собак. Хоча ми точно знаємо, що кількість чотирилапої аудиторії цьогоріч претендувала на запровадження окремого бейджу. 

Індустрійну акредитацію отримало 150 людей. У межах DOCU/PRO відбулося чотири відкриті події для всіх охочих (з них —  три офлайн та одна онлайн), а також шість закритих подій (п’ять онлайн та одна офлайн) для власників/ниць індустрійних та фестивальних акредитацій. Загалом заходи DOCU/PRO, як онлайн, так і наживо, відвідали близько 386 людей. За фестивальний період наша фотослужба зробила 7020 світлин, закарбувавши ваші темплі зустрічі, щирі посмішки та ніжні обійми.

Ми стримили 14 заходів на фестивальному фейсбуці, включно з церемоніями відкриття та закриття, а також сукупно записали 25 подій (у межах Rights Now! та «Архіву війни», DOCU/PRO, DOCU/КЛАС і DOCU/CИНТЕЗ). Слідкуйте за нашими анонсами — поступово записи з’являтимуться на онлайн-платформі DOCUSPACE. Дивіться та слухайте частину з них уже зараз.

Нагадаємо, що ми представили 53 фільми з 27 країн світу — від Гренландії до Південної Африки. У програмі — 26 українських стрічок: 12 повнометражних і 14 короткометражних. З-поміж яких — чотири світові прем’єри та 21 національна прем’єра українського кіно. А також мистецькі інсталяції та актуальні дискусії. Покази та події тривали з 2 до 8 червня в кінотеатрах «Жовтень» та  KINO42, а також в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

А завершили фестиваль три глядацькі дні  — 9–11 червня — разом із стрічками-переможницями конкурсних програм та фестивальними хітами. По завершенню ми вручили 8 призів та отримали одну «Спеціальну відзнаку» для нашої команди від міжнародного журі.