Docudays UA оголосив цьогорічних переможців

Перемогу в Національному конкурсі повнометражних фільмів Docu/Україна здобув Мстислав Чернов зі стрічкою «20 днів у Маріуполі». Він також отримав Приз глядацьких симпатій.

8 червня, відбулася церемонія нагородження ХХ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Ведучими церемонії були Максим Щербина й Ангеліна Карякіна. 

Головний приз Національного конкурсу повнометражних фільмів Docu/Україна здобула стрічка режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі». Спеціальну відзнаку в цьому конкурсі журі вирішило вручити режисерові фільму «Крихка пам’ять» Ігорю Іваньку.

У Міжнародному конкурсі повнометражних фільмів Docu/Світ переможницею стала українська документалістка Аліса Коваленко з фільмом «Ми не згаснемо». Спеціальною відзнакою нагородили стрічку афганського режисера Аббаса Резає «Етілаат роз».  

У Національному конкурсі короткометражних фільмів Docu/Коротко головний приз дістався німецько-українській стрічці режисерів Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі «прокидаючись у тиші». Український режисер Олексій Радинський отримав спеціальну відзнаку за фільм «Чорнобиль 22».  

Головний приз конкурсу Rights Now! вручили режисеру Роману Любому, який брав участь у фестивалі зі стрічкою «Залізні метелики», а спеціальну відзнаку — американському режисеру Метту Сарнецкі за картину «Вбивство журналіста».   

Приз студентського журі отримав українсько-словацький фільм режисера Ігоря Іванька «Крихка пам’ять». Спеціальними відзнаками нагородили стрічки «Етілаат роз» режисера Аббаса Резає та «Мовчазна історія» данського режисера Андерса Сковб’єрга Єпсена.

Приз глядацьких симпатій здобув Мстислав Чернов зі стрічкою «20 днів у Маріуполі».

Головний приз Премії імені Андрія Матросова, продюсера фестивалю Docudays UA, який загинув у автокатастрофі 16 лютого 2010 року, присудили українській режисерці Аліні Максименко за картину «Ptitsa». Спеціальну відзнаку дали режисерці Дарині Мамайсур, авторці фільму «Щоразу затинаюся від звістки з Києва».

Цьогоріч Docudays UA зібрав 53 фільми із 27 країн світу. У програмі взяли участь 28 українських стрічок: 14 повнометражних і 14 короткометражних. Глядачі та глядачки змогли побачати 7 світових прем’єр та 21 національну прем’єру українського кіно.

Фільмом-відкриттям фестивалю стала стрічка режисерки Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» про історію дорослішання підлітків на сході України на тлі війни та надзвичайної подорожі до вершин Гімалайських гір. На закритті Docudays UA-2023 показали нову картину режисера Сергія Буковського «Іван і Марта» про життя і творчість українського дисидента, письменника-шістдесятника й літературознавця Івана Дзюби та його дружини.

ДМ