Людина-павук: Крізь Всесвіт / рецензія

Синопсис: Майлз Моралес повертається у новій главі епічної анімаційної пригоди! Цього разу на підлітка з Нью-Йорку чекає несподівана подорож крізь Всесвіт, в якій він об’єднає зусилля з Ґвен Стейсі та новою командою «Павуків», щоб протистояти наймогутнішому лиходію, якого вони коли-небудь зустрічали.

Режисер: Хоакім Дос Сантос, Кемп Паверс, Джастін Томпсон

“Людина-павук: Крізь Всесвіт” — це справжнє сум’ятт відчуттів. З одного боку, є враження, що цей фільм намагається щось сказати, щось повідомити глядачеві. Це виражається у місцями глибокій темі батьків та дітей, яка висвітлює свіжий бік добре відомої історії. Тепер молодь прикладає усі сили для врятування своїх батьків. Це робить супергеройський жанр більш відповідним сучасній аудиторії, а також реаліям впливу новітніх технологій на різницю поколінь. 

З іншого боку, інтрига першої частини, яка влаштовувала глядачам емоційні гірки через викривлення часу та простору, немов пройшла повз авторів продовження. Можливості мультивсесвіту, які мали стати основою для невідомих горизонтів і розширення рамок, здаються недооціненими та відірваними. Можливо, це сталося через зосередженість на невеличких деталях і фансервісу, який замість того, щоб підсилити сюжет, тільки зміщує акцент. Фільм немов переповнений своїм власним вмістом, при тому не вдається створити зрозумілого сюжету. 

Miles Morales (Shameik Moore) in Columbia Pictures and Sony Pictures Animation’s SPIDER-MAN™: ACROSS THE SPIDER-VERSE (PART ONE).

Сама по собі візуальна сторона фільму викликає подвійні відчуття. З одного боку, це свіжий погляд на формати популярні в соцмережах, таких як TikTok, і якщо ви звикли до цього виробу медіа, то вам сподобається. Водночас якщо ви очікували фільм за якістю першої частини, або навіть краще, то картина може показатися вам вижатою та виснажливою.

Сюжетна колія здається наївною, і це створює дисонанс з важким тоном і похмурою атмосферою фільму. Такий неузгоджений тандем не дозволяє глядачам зрозуміти, для якої аудиторії насправді призначений цей фільм. Тематика конфлікту між поколіннями, хоча викликає емоційну відповідь, здається нецілісною в контексті цього фільму.

Miles Morales (Shameik Moore) in Columbia Pictures and Sony Pictures Animation’s SPIDER-MAN™: ACROSS THE SPIDER-VERSE (PART ONE).

У цьому продовженні є і моменти, які заслуговують похвали. Наприклад, численні відсилання до попкультури, котрі хоч і виглядають як спроба компенсувати очікування фанатів, все ж таки приносять певне задоволення. На жаль, вони не вдаються повністю врятувати фільм від його недоліків.

У цілому, “Людина-павук: Крізь Всесвіт” – це глядацький досвід неочікуваного розчарування.. Як продовження першої частини, яка була інноваційною, свіжою та змішувала глядачів, ця стрічка не викликає бажання слідкувати за продовженням та насолоджуватись концепцією безлічі павуків. Втім, здається, що студія Sony вирішила перетворити цей проривний проєкт на стандартний студійний атракціон, втрачаючи ту властиву йому глибину та рефлексію.

З огляду на перелічені фактори, критичні недоліки, та розчарування від фільму, “Людина-павук: Крізь Всесвіт” робить для мене сумнівною перспективу очікувати продовження цієї франшизи.