В Іванкові презентували документальні фільми “Міста та їхні герої”

Проєкт показує всю правду про героїзм українців  

В Іванкові Київської області пройшла прем’єра кіноальманаху з шести документальних фільмів “Міста та їхні герої”. Мета проєкту – показати всю правду про героїзм українського народу і трансформацію звичайної людини у справжнього героя. У межах проєкту по всій Україні проходять покази документальних фільмів про українські міста та їхніх мешканців, а також тематична фотовиставка з роботами провідних українських фотографів.

У проєкті “Міста та їхні герої” в кожному з 6 міст Харкові, Миколаєві, Чернігові, Охтирці, Баштанці та Іванкові було обрано свого героя для документального фільму про місто. Кожен фільм розкриває свою сторінку волонтерства, дієвості та любові до власної країни від українців. 

Фільм про Іванків знімали восени минулого року. Героєм фільму став Геннадій Попенко, який до 2022 року був актором та телеведучим. А після того, як він пережив із сім’єю окупацію Іванкова, став бійцем тероборони та активним учасником життя громади. 

Жоден із героїв наших фільмів не вважав себе героєм. Але нас цікавило не геройство із фільмів “Марвел”, не надлюдські здібності. Про геройство українців ми говоримо так – це надзвичайна властивість людини залишатися людяною в будь-яких обставинах. У нашому проєкті ми розповідаємо саме про таких героїв”, сказав на прем’єрі в Іванкові  ініціатор проєкту “Міста та їхні герої” Денис Блощинський. 

“У фільмі ми намагалися передати відчуття того, що ніхто з нас не один ми нація, ми українців, кожен із нас робить свою справу. Я вдячна мешканцям Іванкова за те, що вони все витримали і залишились людьми”, додала режисерка фільму Ольга Гібелінда. А продюсерка проєкту “Міста та їхні герої” Анастасія Вергелес зазначила: “Попереду ще дуже багато роботи. І я вірю в те, що ми приїдемо знімати фільм про те, як Іванків відбудовується після нашої великої перемоги”. 

Прем’єру в Іванкові відвідали містяни, чиї історії потрапили до проєкту “Міста та їхні герої”. Зокрема, це працівниці волонтерського штабу, які займаються плетінням маскувальних сіток на передову. До речі, саме того дня вони святкували ювілей – виробили аж 700-ту сітку. 

“Цей фільм розкриває те, що з нами тут відбувалось, що ми тут переживали. Хочу подякувати Іванківській громаді за те, що завжди відгукуються на наші прохання. Як тільки ми звертаємось до людей по допомогу з одягом, посудом, побутовою технікою для військових і всіх, хто цього потребує завжди маємо відгук. І наших маскувальних сіток не було б, якби нам не допомагали донатами”, зазначила після показу організаторка волонтерського штабу Ірина Алєксєєнко

Протягом тижня до прем’єри в Іванкові діяла також фотовиставка, де показували  світлини, зроблені в різних містах України, постраждалих від російського вторгнення – пейзажі міст та світлини окремих об’єктів, а також фото мешканців міст, які відіграли важливу роль у захисті свого краю від російських загарбників. 

Героями фотовиставки з Іванкова стали, зокрема: 

медсестра реанімаційного відділення місцевої лікарні Віра Голубенко, яка під час окупації продовжувала надавати медичну допомогу постраждалим; 

Наталія Поливач начальниця відділу організації профілактичної роботи Вишгородського районного управління ГУ ДСНС України у Київській області, підполковниця, яка пережила полон, психологічні тортури, але не зрадила своїх односельців; 

приватний підприємець Микола Руденко, який під час окупації допомагав односельцям із продуктами, водою, ліками 

директорка підприємства «Іванківський хлібзавод» Ірина Черненко, яка під час окупації разом зі співробітниками продовжувала випікати хліб;

домогосподарка Ірина Алексєєнко, яка після деокупації почала займатися волонтерством, повністю змінивши своє життя, 

директор рибного господарства «Хутір на околиці» Дмитро Ганджа, який під час окупації знайшов спосіб годувати жителів Іванкова, 

пенсіонерка Світлана Яковенко, яка присвятила себе волонтерству.

Уже цієї суботи проєкт “Міста та їхні герої” буде презентовано в Харкові. Далі його покажуть у Миколаєві, Чернігові, Києві та Львові. Більше про “Міста та їхні герої” – на сайті проєкту та на сторінках у соцмережах. Проєкт реалізується за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.