Від документального фільму до серіалу: Владислав Савченко планує випустити серіал “Перший код”

“Перший код”: в Україні показали документальне кіно про історію української ІТ-сфери з бюджетом у 500 тисяч доларів.

Днями в кінотеатрі “Жовтень” відбувся закритий показ художньо-документального фільму “Перший код” про історію української IT-сфери, з якого глядач дізнався про шлях від зародження до цілісної структури кібервійськ.

Продюсером та автором дослідження виступив IT-підприємець Владислав Савченко.

“Перший код” — історія-подорож у часі: вона розпочинається ще з 50-х років — від створення українськими інженерами першого комп’ютера — й триває до сьогодні, коли ІТ-сектор став не лише потужною індустрією, а й важливим фронтом у війні з росією. Бюджет стрічки наразі складає півмільйона доларів США. 

Продюсер зізнався, що вже відзнято дуже багато матеріалу, і виникла ідея випустити серіал “Перший код”.

Я, як спортивний наркоман, не можу зупинитися, ми з режисером Артуром Лерманом сідаємо, дивимося, що вийшло, після чого я кажу: “Це круто, треба ще краще! Гроші не питання, робимо ще, знімаємо”. Насправді, коли ти дивишся навіть сирий продукт, ти поринаєш у насолоду від зображення до сюжетної лініі, адже все на висоті. А самі історії дуже круті: вони сумні, веселі, різні. Я дуже пишаюся тим, що вийшло. Єдина проблема нашого фільму багато людей образилися через те, що вони в нього не потрапили. Що з цим робити? Звісно, в нас є крута ідея знімати серіал або повний ігровий метр, бо є про що розповідати. Маємо сорок годин тільки інтерв’ю з крутими історіями. І команда, насправді, страждала, зокрема й Артур, що саме взяти у фільм

ділиться Владислав Савченко.

У фільмі велика частина присвячена українським кібервійськам, які наразі відіграють надважливу роль у війні з росією.

“Яка різниця між нами і росією зараз? В росії також потужна IT-сфера з великим людським потенціалом, але вони роблять все це за гроші. В нас в один момент всі обʼєдналися, працюючи безкоштовно. 300 тисяч людей взяли участь в IT-армії з якимись маленьким, великим внеском. Це все добровольці, ніхто нічого не оплачував, і координація була стихійна. Величезна подяка всім, хто доєднався до цього. Нашу  історію має побачити світ!”

У зйомках фільму взяли участь представники компаній EPAM Ukraine, 3DLOOK, ELEKS, Looksery, Techiia holding, Sigma Software Group, SoftServe, НІКС, Uklon, Infopulse Ukraine, а також представники Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, Міністерства цифрової трансформації, зокрема міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Ексклюзивний саундтрек до фільму написав гурт TVORCHI, та присвятивши пісню українським кібервійськам.

Наразі команда “Першого коду” збирається у світове турне, аби показати фільм ще більшій кількості глядачів. 

Всеукраїнська прем’єра відбудеться восени 2023 року.