Права людини під час війни: якою буде програма RIGHTS NOW! 

З 3 по 7 червня запрошуємо глядачів і глядачок до зали «Солодке життя» у «Жовтні» відвідати події правозахисної програми RIGHTS NOW!. Щодня об 11:00 на вас чекають розмови у форматі «Кава з правозахисника(ця)ми». О 16:00 на подіях «Архіву війни» поговоримо, як Україна відстоює свої інтереси на міжнародній арені та як довести звинувачення країни-агресора в численних злочинах до вироку. Про втілення плану відновлення та розвитку країни, закладеного в Декларації Лугано, а також про те, що допомагає переживати війну і якими ми будемо після неї, поговоримо на подіях RIGHTS NOW! о 18:30. 

«Кава з правозахисника(ця)ми»: 

Обговоримо, як документальні фільми допомагають обстоювати свої права, чому планування відновлення України неможливе без людей з інвалідністю, як уникнути катастрофічних результатів для довкілля внаслідок російської агресії, а також чому статеве виховання має бути базовим для підлітків і дорослих. 

Коли: щодень з 3 по 7 червня, об 11:00. 
Де: зала «Солодке життя», кінотеатр «Жовтень».

Заходи проєкту «Архів війни»: 

У межах програми RIGHTS NOW! команда Архіву готує дискусії про практику свідчень у Міжнародному кримінальному суді та визнання злочинів рф в Україні геноцидом. Також відбудеться захід про вкрадену ворогом культурну спадщину та методи її повернення. 

Коли: щодень з 3 по 7 червня, о 16:00. 
Де: зала «Солодке життя», кінотеатр «Жовтень».

Події RIGHTS NOW!:

3 червня події RIGHTS NOW! розпочнуться з розмови «Відновлення після поранень: як військові долають бюрократію». Разом із ГО «Принцип» з’ясуємо, що допоможе мінімізувати бюрократичні процедури, покращити взаємодію з державою, аби наші бійці та бійчині відчували свою цінність. 4 червня поговоримо про допомогу дітям у подоланні стресу від війни — у межах події «Травми війни: як Хібукі-терапія допомагає дітям». 5 червня запрошуємо на розмову «Психологічний самозахист: чому важливо жартувати про війну», де поговоримо про те, як українцям/-кам вдається жартувати в ці важкі часи та в чому полягає феномен такої психологічної стійкості. 7 червня RIGHTS NOW! завершить подія «Відбудова України: як зробити громади комфортними для всіх». Поговоримо про відбудову та модернізацію українських населених пунктів. А також розберемо, в який спосіб громада може впливати на процес відбудови, аби інтереси кожної людини було враховано.

Коли: щодень з 3 по 7 червня, о 18:30. 
Де: зала «Солодке життя», кінотеатр «Жовтень».

Вхід на усі події правозахисної програми фестивалю вільний. Ми забезпечуємо переклад кожної розмови на жестову мову.