
Відбулася світова премʼєра стрічок проєкту Civil Pitch 2.0 на ювілейному 30-му кінофестивалі Hot Docs у Канаді — одному з найбільших документальних фестивалів Північної Америки. Розповідаємо про те, як пройшов показ та де подивитися ці фільми в Україні.
1 травня канадська аудиторія почула й побачила Україну крізь погляд авторів/-ок чотирьох нових стрічок проєкту Civil Pitch 2.0 : «89 днів» Павла Дорогого, «Під крилом ночі» Лесі Дяк, «Гості з Харкова» Галини Лавринець та «Наша робо сім’я» Анастасії Тихої. Після перегляду відбувся Q&A з автор(к)ами фільмів. Свої стрічки на кінофестивалі Hot Docs у Торонто особисто представляли режисерки Леся Дяк, Анастасія Тиха та Галина Лавринець, продюсерка Олександра Братищенко. Про співпрацю між фестивалями Hot Docs та Docudays UA зі сцени розповіла комунікаційна директорка й членкиня відбіркової ради Docudays UA Дар’я Аверченко.
«Перед тим як показати фільми, мені надали слово, й насамперед я попросила у канадців/-ок підтримки для України. В допомозі українським біженцям/-кам із житлом і роботою, в надсиланні гуманітарної допомоги до України та, звісно, в тому, щоб голосувати за політиків, які нас підтримують. Показ стрічок Civil Pitch 2.0 у Канаді — це можливість поговорити із західним світом без посередників. Для того, аби прямо відповісти на усі запитання, до Торонто приїхала наша кіноделегація.
Люди в залі плакали й сміялися. А після показу — довго не відпускали зі сцени, розпитували про героїв/-нь фільмів і життя в Україні зараз, а потім міцно обіймали авторок. Хочу також підкреслити, що Hot Docs загалом відібрав 11 фільмів для програми Made in Ukraine, демонструючи свою солідарність з Україною», — розповідає Дар’я.
Історії Civil Pitch 2.0 дають нам змогу осмислити та пережити найскладніші події. У стрічці «89 днів»Павла Дорогого ми спостерігаємо за тим, як харківська станція метро вимушено перетворюється на бомбосховище. Робота «Під крилом ночі» режисерки Лесі Дяк оповідає про будні 11-річної Олесі, яка разом із сім’єю втекла від війни до Бельгії, і тепер щодень чекає на нічний дзвінок від батька з дому. У фокусі стрічки «Гості з Харкова» Галини Лавринець — активістка Неля, що допомагає переселенцям і переселенкам із Харкова адаптуватися до нового життя. Фільм «Наша робо сім’я» Анастасії Тихої — це історія про те, як, осівши у новому місці, родина з Вугледара відновлює головну сімейну справу — клуб для дітей, які захоплюються робототехнікою та програмуванням. У стрічці захопливо спостерігаємо за тим, як наполеглива праця та пристрасть на шляху до своєї мети можуть допомогти пережити найважчі часи.
Українська прем’єра фільмів Civil Pitch 2.0 відбудеться в червні під час 20 Docudays UA. Детальніше про фільми — дивіться в трейлері добірки:
Доєднуйтеся до циклу інстаграм-ефірів із режисер(к)ами фільмів Civil Pitch 2.0. Сьогодні о 20:00 (за Києвом) відбудеться розмова з Лесею Дяк, режисеркою стрічки «Під крилом ночі». Долучайтеся, аби зазирнути за лаштунки виробництва кіно, що наближає перемогу. Наступні зустрічі ми анонсуємо в нашому інстаграмі згодом.
Разом до перемоги!
Команда Docudays UA