Команда фільму “Перший код” відновила зйомки через гучний артефакт!

Команда фільму про становлення і розвиток української ІТ-індустрії “Перший код” відновила дводенну зйомку. Це сталось через те, що команда знайшла старий комп’ютер 80-их років, який передає зріз епох та переносить у той час, коли за цим комп’ютером працювали. 

У пошуках автентичного матеріалу для наповнення та створення абстрактного простору лабораторії команда, як зазвичай, збирала інформацію з усіх доступних ресурсів. Місцевий інженер Олександр розповів про комп’ютер, з яким він починав свій шлях програмування в одному з відділів інституту металофізики. Прогрес пішов вперед, софт не актуальний вже років як 30, а цей комп’ютер лишився, як дорога серцю Олександра пам’ять, а для авторів фільму данина епосі. 

“З цим комп’ютером ми знайшли машину часу, адже він  працював ще у 80-их роках. За часів Радянського Союзу, як розповідали співробітники лабораторії, на ньому програмували. Там стоїть програма для програмування кінця 80-их початку 90-их років. Після розпаду Союзу це все закінчилось. На нього не встановлювали ніякі інші програми. Його просто вимкнули, як епоху. І ми його увімкнули та поринули в атмосферу того часу. Ось в чому його унікальність”,

– розповідає продюсер Владислав Савченко.

Щоб зробити потужний фінал фільму, в якому об‘єднуються важливі тези всіх спікерів, команда створила окрему локацію. Коли з‘явилося таке завдання від режисера, було переглянуто багато інститутів та окремих лабораторій. Але всі вони не відповідали потребам та задачам. Багато вже подібної техніки пішло на металобрухт, залишились пусті кімнати. Але все ж таки фортуна усміхнулась і вдалось знайти те саме приміщення. Це – технічна лабораторія в Інституті металофізики. На перший погляд, це є непримітне приміщення, яке, завдяки художниці-постановниці Марії Островській, перетворилося на справжній фантастичний портал. Марія наповнила простір старими комп‘ютерними моніторами, системними блоками, приладами, мікросхемами, щоб створити атмосферу, ніби кожен знаходиться всередині самого комп‘ютера. Для знімання цієї сцени команда брала спеціальну макро оптику, яка дозволяє максимально наблизитися до об‘єктів. Сама локація надихала творчу групу створити ідеальні кадри. 

У фільмі “Перший код” показано історію, яка бере початок у 50-х роках, від створення українськими інженерами першого комп’ютера, й переходить до сьогодення, коли ІТ-сектор став важливою опорою у війні з росією. Прем’єра стрічки запланована навесні 2023 року. «Перший код» також планують перекласти на декілька мов і представити для стримінгу на платформах Netflix, Amazon і Apple TV.